۵۴ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در زنجان مقاوم سازی شده است

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا خواجه‌ای با بیان اینکه اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی مهم در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی است، گفت: پیشگیری از تخریب مسکن روستایی در حوادث، تمرکز سرمایه گذاری در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در شهر و روستا، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستائیان و ترویج الگوی ساخت مسکن اقتصادی توسط بنیاد مسکن استان به جد دنبال می‌شود.

وی از افزایش تسهیلات طرح بهسازی و مقاوم سازی خبر داد و اظهار کرد: تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد پنج درصد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: با توجه به اهمیت مقاوم‌سازی منازل روستایی در برابر حوادث طبیعی، تسهیلات بسیار خوب بانکی به صورت قرض الحسنه و باز پرداخت ۲۰ ساله در اختیار روستاییان قرار داده است.

خواجه‌ای تاکید کرد: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی استفاده کردند تا مدت ۱۰ سال بیمه حوادث شده و در صورت خسارت می‌توانند از بیمه مذکور استفاده کنند.

وی با بیان اینکه این استان ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی دارد، گفت: تاکنون ۵۴ درصد از این واحدهای مسکونی روستایی معادل ۵۱ هزار واحد مقاوم سازی شده است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.