۳۰ طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و استانی تصویب شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا شاملو صبح سه شنبه در بازدید از پروژه‌های عمرانی روستاهای شهرستان‌های خدابنده و سلطانیه گفت: منظومه‌های روستایی در استان زنجان به صورت پایلوت در حال انجام است.

وی اظهار کرد: حفظ معماری بومی و محلی در روستاها هدف بنیاد مسکن و شناسایی روستاهای دارای بافت با ارزش و گردشگری در استان بسیار با اهمیت است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح هادی نقش مهمی در توسعه روستاها دارد، گفت: این کار با هدف ساماندهی روستاها عملیاتی می‌شود و ایمن‌سازی در روستاها در جلوگیری از خسارت‌های احتمالی مهم است.

شاملو با بیان اینکه روستاهای استان زنجان از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار هستند و باید در جهت تقویت و توسعه این روستاها گام‌های مؤثری برداشته شود، ابراز کرد: همکاری نهادهای محلی و دهیاری با بنیاد مسکن در توسعه روستاها بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه دهیاران حلقه واسطه بین نهادهای حاکمیتی، دولت و مردم هستند، افزود: با کمک دهیاری‌ها و کار جمعی با سایر دستگاه‌های اجرایی زمینه‌های لازم برای توسعه و پیشرفت را می‌توان مهیا کرد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح بافت با ارزش روستایی و گردشگری بنیاد مسکن آمادگی لازم برای توسعه مناطق را دارد.

شاملو با بیان اینکه کمک به اقتصاد روستا، تلاش برای ماندگاری مردم در روستا و حفظ ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی با اجرای طرح بافت با ارزش روستایی مهم است، تصریح کرد: افزایش اعتبارات عمران روستایی تا سه برابر نسبت به سال گذشته در شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه به تصویب رسید.

وی گفت: انتخاب و شناسایی پنج روستای شاخص با رویکرد گردشگری برای مطالعه و شروع عملیات اجرایی، بازنگری ۳۰ طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و استانی شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه هم به تصویب رسید.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.