واگذاری ۱۰۱ واحد به مددجویان و معلولین کردستانی در هفته بهزیستی

به گزارش خبرنگار مهر، حسین رسولی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون ۶۵۹ واحد مسکونی ویژه مددجویان در دست احداث است و ۱۰۱ واحد نیز در هفته بهزیستی به مددجویان و معلولین واگذار می‌شود.

وی به اشتغال دو هزار و ۲۰۷ نفر مددجوی سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۸۰۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

محسن شجاعی معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کردستان، نیز گفت: در ۱۵ مرکز شبانه روزی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، سازمان بهزیستی استان از ۱۵۰ کودک کردستانی حمایت می‌کند.

وی افزود: همچنین از ۱۷۵ کودک مددجو که توسط بستگان نگهداری می‌شوند حمایت شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کردستان، بیان کرد: سازمان بهزیستی پاسخگوی بیش از هشت هزار تلفن مرتبط در حوزه آسیب‌های اجتماعی، مددکاری و روانشناسی بوده است و در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز به بیش از دو هزار نفر به واسطه خودروی خدمات اجتماعی سیار و پایگاه‌ها خدمت ارائه شده است.

وی با اشاره به نگهداری زنان و دختران در معرض خشونت اجتماعی، ذکر کرد: به پنج هزار و ۵۰۰ نفر از خانواده‌های تحت پوشش از جمله به زنان و کودکان حمایت ویژه شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کردستان، به فعالیت ۲۵ گروه همیار زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: اقدامات مؤثری در راستای اشتغال زنان انجام شده است و این مهم با همکاری دیگر نهادها در استان در حال پیگیری است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.