معرفی ۵۳۰ متقاضی ساخت مسکن روستایی جهت دریافت تسهیلات در زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا خواجه‌ای از معرفی ۵۳۰ متقاضی ساخت مسکن روستایی جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به بانک‌ها در استان زنجان خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات با کارمزد پنج درصد به هفت بانک عامل در استان می‌باشد.

وی اظهار کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه ساخت مسکن در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و روستاها پیش از این ۵۰ میلیون تومان بود که به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده و به ساکنان این مناطق که تا کنون از وام‌های بنیاد استفاده نکرده‌اند پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند و همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند می‌توانند از این وام استفاده کنند.

خواجه‌ای همچنین از تامین ۵۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی خانه‌های روستایی در استان زنجان خبر داد و گفت: با این اعتبار پیش بینی می‌شود تا پایان سال پنج هزار واحد مسکن روستایی در استان نوسازی و مقاوم سازی شود و بازپرداخت این تسهیلات ۱۵ ساله بود که به ۲۰ سال افزایش یافته است.

وی ابراز داشت: با افزایش میزان تسهیلات مسکن روستایی از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان، شاهد افزایش و مقاوم سازی تعداد بسیار زیادی از واحدهای مسکونی روستایی در استان خواهیم بود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مذکور تنها وام مسکنی می‌باشد که ضمانت آن بسیار ساده و به صورت سفته زنجیره‌ای قابل انجام است.

خواجه‌ای گفت: متقاضیان ساخت مسکن در روستاهای استان و به ویژه مالکان واحدهای مسکونی فرسوده و غیرمقاوم می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان بدون هیچ گونه سپرده گذاری نسبت به دریافت این تسهیلات و ساخت مسکن مقاوم و ایمن اقدام کنند.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.