محله تاکسیرانی صاحب بازار روز دوستدار محیط زیست شد

به گزارش خبرگزاری مهر، کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه ۱۴ گفت: امروزه با توجه به حساسیت‌های بیشمار نسبت به رعایت اصول محیط زیستی و لزوم آن باید بیش از گذشته در حفظ این میراث بی تکرار کوشا باشیم، بر همین اساس در امتداد طرح ارتقا فرهنگ آپارتمان نشینی و با در خواست شهروندان محله تاکسیرانی اولین بازار روز دوستدار محیط زیست در این محله شروع به کار کرد.

شهردار منطقه با اشاره به اینکه یک مرکز مناسب سازی شده دوستدار محیط زیست ابعاد مختلفی را دارد، گفت: در این بازار روز با توجه به حضور اکثر خدمات مورد نیاز شهروندان اعم از تره بار، نانوایی، هایپر مارکت، قصابی و سایر مشاغل خدماتی سعی کردیم تا آموزش‌های کاربردی برای اصناف و شهروندان را در نظر بگیریم.

وی افزود: مزایای خرید و فروش سبز در این بازار تشریح و معرفی و توزیع مناسبی از جایگزین‌های پلاستیک مانند: کیسه پارچه‌ای، پاکت کاغذی، کاغذ روغنی، زنبیل و… انجام می‌شود.

به گفته وی استمرار و تعهد اصناف و شهروندان در تغییر رفتار و نهادینه شدن خرید و فروش سبز از مهم‌ترین موضوعات است که خوشبختانه در این بازار روز با همراهی مدیر بازار و تک تک اصناف مستقر در مجموعه به خوبی محقق شده است.

مصطفی پور خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی نیازمند گذر زمان، همراهی و خواست شهروندان است، امیدواریم با درک اهمیت حفظ و نگهداشت محیط زیست به عنوان مهمترین ثروت انسان‌ها برای بهتر زندگی کردن و اجرای برنامه‌های انگیزشی نظام مند، این فرهنگ ارزشمند را نهادینه کرده و نتایج مطلوبی را شاهد باشیم.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.