تکمیل ۶۰ درصد مسکن محرومان در کشور

به گزارش خبرنگار مهر، هادی درفشی عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح هفت واحد مسکن مددجویی در تنکابن با بیان اینکه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن محرومان در کشور شروع شده است، افزود: از این تعداد بیش از ۶۰ هزار واحد به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت این واحدها ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض و ۱۰۰ میلیون تومان وام کم بهره داده شده است، افزود: برای ساخت خانه‌های محرومان در روستاها ۸۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۰۰ میلیون تومان وام داده می‌شود.

وی سهم استان مازندران از مسکن معلولان را ۴۵۰ واحد بیان کرد و گفت: تاکنون نیمی از این واحدها تکمیل شده است.

فیض الله اشکوریان رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تنکابن نیز در آئین افتتاح یکصد و هفتادمین واحد مسکونی از محل تفاهم نامه پنج جانبه خانوار دو معلول شهری تنکابن اظهار داشت: بنیاد مسکن تاکنون برای هشت هزار و ۵۰۴ واحد طرح ویژه مسکن روستایی تسهیلات بانکی پرداخت کرده است.

وی افزود: در سال جاری از ۲ هزار واحد مسکونی محرومین، ۱۰۰ واحد سهم شهرستان تنکابن بود که برای ساخت این واحدها، ۵۰ میلیون تومان وام ۵ درصدی، ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت شده و خدمات رفاهی و نظام مهندسی هم رایگان انجام شد.

اشکوریان گفت: پروژه ۸ واحدی که امروز افتتاح می‌شود، در زیر بنای ۶۴۰ متر مربع در سه طبقه ساخته شده و از محل تفاهم نامه پنج جانبه، ۹۸۰ میلیون تومان وام بلاعوض، ۱۴۴ میلیون تومان وام و ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل کمک خیرین مدرسه ساز برای این پروژه هزینه شده است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.