تنها ۲۰ درصد مسکن دهستان فاروج مقاوم سازی شده است

وحید خاکپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دهستان فاروج با ۲۶ روستا و ۵ هزار و ۷۵۳ خانوار و ۱۸ هزار و ۹۶۱ نفر، پرجمعیت‌ترین دهستان و کم برخوردارترین در شاخص مقاوم سازی مسکن است.

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان افزود: دهستان سنگر بعد از دهستان فاروج با یک هزار و ۹۲۴ خانوار و ۵ هزار و ۷۹۲ نفر جمعیت در این شاخص در رتبه پایین‌تر از دهستان‌های دیگر است.

وی با اشاره به اینکه شاخص برخورداری از مسکن مقاوم در سایر دهستان‌های شهرستان بین ۴۵ تا ۵۰ درصد است گفت: امیدواریم با ساخت ۳۰۰ واحد مسکن محرومان و اجرای طرح‌های دیگر، دو دهستان فاروج و سنگر هم در شاخص مقاوم سازی ارتقا یابند.

وی افزود: بر اساس سرشماری سال ۹۵، جمعیت شهرستان ۴۹ هزار و ۱۹۳ نفر است که بر این اساس ،۱۶ هزار و ۵۵۸ نفر در واحدهای مقاوم سازی شده ساکن هستند.

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان گفت: از سال ۸۴ تحت عنوان طرح ویژه مسکن روستایی ۵ هزار و ۶۰۹ فقره تسهیلات پرداخت و ۵ هزار و ۴۳۸ واحد مسکونی در روستاها، مقاوم سازی شده است.

خاکپور افزود: در شهرستان ۳۳ هزار و ۴۵۱ نفر در واحدهای نامقاوم ساکن هستند.

وی در انتها گفت: با ساخت ۲۸۹ واحد با تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی و ۳۰۰ واحد مسکن محرومان تا تیرماه امسال شاخص مقاوم سازی در شهرستان به عدد ۵۵ درصد می‌رسد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.