تحویل ۱۴۰ هزار واحد مسکونی محرومان تا پایان دولت

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت بعدازظهر پنج شنبه در آیین افتتاح سه هزار و صدمین واحد مسکونی محرومان در گلستان اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر احداث واحدهای مسکونی برای افراد بی سرپناه و محروم در کنار اقدامات بزرگ همچون ساخت سد، راه آهن و غیره، توجه به مسکن محرومان هم در اولویت‌های دولت قرار دارد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان را آغاز کردیم و تاکنون ۷۴ هزار واحد تحویل داده شده و بقیه واحدها هم ظرف یک تا دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با حمایت دولت صاحبخانه شوند.

گفتنی است سه هزار و صدمین واحد احداثی برای محرومان و اقشار کم درآمد روستایی استان گلستان با حضور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستای سقر یلقی شهرستان آق قلا افتتاح و به بهره برداری رسید.

برای احداث این واحدها که هر یک از ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۱۵ و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض برخوردار هستند، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

مشمولان این طرح خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی و حساب ۱۰۰ و همچنین اقشار کم درآمد روستایی فاقد مسکن یا ساکن در مسکن غیرمقاوم هستند.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.