نقش کودکان و نوجوانان در توسعه فضای سبز آپارتمانی

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی دانشور در مراسم کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه آپارتمانی در محیط همسایگی منطقه ۱۳ تصریح کرد: خانواده‌ها و دست اندرکاران مدیریت شهری تلاش کنند تا در روزهای کرونایی زمینه حضور و مشارکت کودکان و نوجوانان در کاشت گل و گیاه کمپین هم سایه هم بیش از پیش تقویت شود.

وی با بیان اینکه آنچه در پویش هم سایه هم و ترویج فرهنگ آپارتمان نشینی به دنبال آن هستیم تقویت مشارکت فعال شهروندان است، خاطر نشان کرد: اصل بحث همسایه هم درباره مشارکت‌های فعال شهروندان در شهر و مسائل محله‌ای است و امروز خوشحالیم که در منطقه ۱۳ شاهد کاشت گل و گیاه به شکل و شیوه نوین هستیم.

دانشور با یادآوری اینکه جامعه هدف پویش هم سایه هم علاوه بر خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان هستند تاکید کرد: کودکان و نوجوانان در فرهنگ سازی و پایداری فرهنگ در جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

وی در راستای اجرای پویش هم سایه هم از خانواده‌ها خواست با توجه به شرایط کرونایی و کاهش حضور و مشارکت کودکان و نوجوانان در شهر و تضعیف ارتباطات اجتماعی شرایط را برای حضور فرزندان شان فراهم کنند.

مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران در پایان مراسم کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه آپارتمانی در محیط همسایگی منطقه ۱۳ از معاونان اجتماعی و خدمات شهری و شهردار ناحیه و دست اندرکاران مدیریت شهری این منطقه ۱۳ تقدیر و تشکر کرد.

پویش «ارتقاء فرهنگ آپارتمان‌نشینی» با شعار «هم سایه هم» در سه محور قوانین و حریم خصوصی، همسایگی و مشارکت و محیط زیست و کاهش پسماند از اول دی ماه ۹۹ آغاز و تا پایان شهریور ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.