بیش از ۷۳۰ پروژه بهسازی و ایمن‌سازی محیط روستایی در ۳۱ استان افتتاح می‌شود/اجرای طرح هادی در ۵۲ درصد روستاهای کشور

محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهندسان مشاور شارآبادبوم، فعالیت‌های آن بنیاد را  در خصوص تکمیل طرح  هادی و بازنگری آن‌ها و همچنین افتتاح‌هایی که در دهه فجر انجام می‌شود، برشمرد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای دهه فجر امسال در ۳۱ استان کشور بیش از ۷۳۰ پروژه بهسازی و ایمن‌سازی محیط روستایی افتتاح خواهد شد که اعتبارات این پروژه‌ها در حدود ۴۰۰ میلیاردتومان است.

شاملو  در خصوص تهیه طرح هادی روستایی نیز یادآور شد: برای ۳۹ هزار و ۲۳۳ روستا به میزان ۹۹ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی تهیه شده است که تمامی فعالیت‌های ساخت و ساز در روستاها در چارچوب مصوبه‌های طرح هادی انجام می‌شود.

وی افزود: برای تعدادی از روستاها نیز دوره طرح هادی که دوره‌ای ۱۰ ساله است به اتمام رسید که تا نیمه اول سال‌جاری طرح هادی ۱۰ هزار و ۳۳۴ روستا موردبازنگری قرار گرفت.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح داد: اجرای طرح هادی روستایی در ۲۰هزار و ۹۷ روستا یعنی حدود ۵۲ درصد از روستاها اجرایی شده که البته برای شبکه معابر اصلی و بر اساس اعتبار و وظایفی که بنیاد در این خصوص دارد کارهای انجام شده است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.