راهنمای خرید آپارتمان در منطقه ۴ تهران

به گزارش بازرگانی مهندسان مشاور شارآبادبوم، روزهای پایانی خرداد ماه ۹۹ سیاست گذاران بخش مسکن، قیمت‌های درج شده در سایت‌ها و سامانه‌های تخصصی را یکی از دلایل گران شدن نرخ املاک تشخیص داده و قیمت‌ها را از آگهی‌های ملکی حذف کردند. اما نتیجه این تصمیم، چیزی جز ثبت رکوردهای جدید در گران شدن قیمت مسکن طی ۹ ماه نخست سال نبود. در این راستا مدتی است مجوز انتشار قیمت مسکن در آگهی‌ها صادر شده و بار دیگر مردم و فعالان این بخش، می‌توانند از مزایای شفافیت و دستاوردهای دیگر آن استفاده کنند.

مردم، بهترین ناظر معاملات ملکی؛

قیمت املاک در آگهی‌های فروش، سال‌ها بدون هیچ مشکلی در تمام بسترهای آنلاین منتشر می‌شد و همچون تمام بازارها، دستاوردهای خود را به همراه داشت. دستاوردهایی که در مرحله نخست، شفافیت و کاهش زمان انجام معاملات ملکی را به همراه دارد و در افزایش تعداد معاملات نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.

گفتنی است رسیدن به یک بازار شفاف، هدفی عالی به شمار می‌رود و ایجاد بستری که همه مردم بتوانند قیمت و سایر رویدادهای بازار را در آن مشاهده کنند، مزایای بی‌شماری برای کل بخش خواهد داشت. به این صورت تمام مردم می‌توانند بهترین ناظر در فرآیند معاملات باشند و از فعالیت سوداگران در این بخش کلان اقتصادی ممانعت کنند.

از سوی دیگر در این بازه زمانی که به واسطه تورم بسیار زیاد قیمت‌ها، کاهش زمان انتخاب و انجام معاملات مسکن می‌تواند تأثیر زیادی در قیمت نهایی آن داشته باشد، کوتاه کردن پروسه انتخاب و انجام مذاکرات بین طرفین معامله، دستاوردهای زیادی برای متقاضیان به همراه خواهد داشت. اما یکی دیگر از راه‌های کوتاه کردن مسیر انتخاب، افزایش آگاهی مردم نسبت به مشخصات مناطق مختلف است. در این راستا در ادامه مطالبی که می‌تواند بهترین راهنمای خرید آپارتمان در منطقه ۴ باشد را مطالعه می‌کنید.

تهرانپارس، بهترین محله شرق تهران

یکی از شاخصه‌های خوب محله تهرانپارس، آب و هوای مطبوع آن، نسبت به سایر مناطق تهران است. این مهم به واسطه نزدیکی پارک‌های خجیر، لویزان و سرخه‌حصار به این محله روی داده است. از سوی دیگر مسیرهای تردد با خودروی شخصی و حمل و نقل عمومی از این محله، یکی دیگر از جذابیت‌هایی است که خرید آپارتمان در تهرانپارس را در بین انتخاب‌های نخست متقاضیان قرار می‌دهد. چرا که بزرگراه‌های شهید قاسم سلیمانی، شهیدیاسینی و شهید باقری از این محله می‌گذرد. همچنین ایستگاه‌های مترو و اتوبوس تندروی متعددی در این منطقه قرار گرفته که تردد به سطح شهر را بسیار راحت کرده‌اند.

اما یکی از مهمترین مؤلفه‌های انتخاب و تصمیم گیری در خصوص محل سکونت، قیمت آن ملک است. خوشبختانه با بازگشت قیمت‌ها به آگهی‌های ملکی در سامانه اینپین، به راحتی می‌توان قیمت خرید آپارتمان در تهرانپارس را در کنار سایر مشخصات آن مشاهده کرد. گفتنی است آذر ماه امسال هر متر مربع آپارتمان مسکونی در تهرانپارس، از ۲۴ تا ۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. این اختلاف قیمت در تهرانپارس، به واسطه دوبخشی شدن آن، و توسعه قسمت غربی آن بیش از بخش شرقی روی داده است.

هروی، محله‌ای خوش قیمت با شاخصه‌های عالی سکونت

محله‌هایی در شرق تهران وجود دارد که از مناظر مختلف با مناطق شمالی شهر، قابل رقابت هستند. هروی یکی از این محله‌ها به شمار می‌رود که شاخصه‌های عالی سکونت در آن، باعث شده خرید آپارتمان در هروی به یکی از جذاب ترین گزینه‌های انتخاب برای متقاضیان خرید آپارتمان در منطقه ۴ تهران تبدیل شود.

هروی به واسطه اینکه در میان بزرگراه‌های شهید صدر، زین الدین، امام علی (ع) و شهید صیاد شیرازی قرار گرفته، ترددی بدون ترافیک را برای ساکنین به همراه آورده است. این امر برای ساکنین مناطق شمالی شهر بسیار حائز اهمیت است و می‌توان این تسهیل در رفت و آمد را یکی از مهمترین عوامل مهم افزایش متقاضی خرید آپارتمان در هروی دانست.

گفتنی است قیمت خرید آپارتمان در هروی، بسیار ارزان‌تر از واحدهای مسکونی شمال شهر است. به طوری که میانگین قیمت املاک این منطقه، در یک ماه گذشته ۳۷ میلیون تومان بوده که به نسبت مؤلفه‌های سکونت این محله، قیمت بسیار مناسبی است.

مهران، محله خوش نشین شرق تهران

اما اگر توان مالی و بودجه کافی برای خرید آپارتمان در هروی یا مناطق مجاورش را ندارید، خرید آپارتمان در مهران می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد. مهران که در ضلع شمالی سیدخندان واقع شده، یکی از محله‌های آرام در شرق تهران است. این محله نیز در میان بزرگراه‌های شهید قاسم سلیمانی، شهید صیادشیرازی و شهید همت واقع شده که دسترسی و تردد با خودروی شخصی را تا حد قابل توجهی آسان می‌کند.

گفتنی است قیمت خرید آپارتمان در مهران، نسبت به محله‌های مجاورش در شرایط متعادلی قرار دارد. به طوری که در آبان ماه، هر متر مربع آپارتمان مسکونی در مهران، حدود ۲۶ میلیون تومان خرید و فروش شده است. شایان ذکر است شاخصه‌های مناسب سکونت در این محله، باعث افزایش تقاضا برای ورود به این محله شده که با توجه به کاهش ساخت و ساز در سالهای اخیر، رسیدن به بهترین گزینه ملکی کمی دشوارتر از قبل شده است. از این رو جستجو و انجام فرآیند معاملات ملکی از سامانه‌های دانش بنیانی همچون اینپین، می‌تواند بهترین گزینه‌ها را به کاربران ارائه دهد و در کمترین زمان، بهترین معامله ملکی را برای متقاضیان به همراه داشته باشد.

اینپین، نماد پیشرفت تکنولوژی در بخش مشاورین املاک

اینپین به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین سامانه‌های فعال در این اکوسیستم، ابزارهایی ایجاد کرده تا مردم و مشاورین املاک بتوانند بهترین تجربه را در انجام معاملات ملکی خود تجربه کنند. به طوری که متقاضیان با در اختیار داشتن بهترین ابزارهای جستجو، در زمان و کیفیت انتخاب ملک، بیشترین بازدهی را داشته باشند.

همچنین متقاضیانی که قصد عرضه واحدهای مسکونی خود را داشته باشند، می‌توانند با وارد کردن مشخصات ملک خود در سامانه اینپین در کمترین زمان به هدف خود برسند. از این رو پیشنهاد می‌شود با واردکردن واژه «inpin» در نوار ابزار مرورگر خود یا دریافت اپلیکیشن اینپین از بسترهای دریافت برنامه، با تمام ابزارها و خدمات این سامانه آشنا شوید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و مهندسان مشاور شارآبادبوم در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.