بیمارستان‌های سراوان، لنگرود و تویسرکان با ۵۲۶ تخت در دهه‌فجر با حضور رییس‌جمهوری افتتاح می‌شود

علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهندسان مشاور شارآبادبوم، برنامه افتتاح‌های آن سازمان را در دهه فجر امسال، اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی گفت: در بهمن‌ماه و به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیمارستان ۱۳۳ تختخوابی لنگرود در پنج طبقه در استان گیلان، بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی سراوان در پنج طبقه در استان سیستان‌و‌بلوچستان، بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی تویسرکان در ۵ طبقه در استان همدان افتتاح می‌شود.

نبیان از افتتاح‌های بیمارستانی با حضور رییس‌جمهوری در همین ماه (بهمن۹۹) خبر داد و گفت: قبل از اتمام بهمن این رویداد به وقوع می‌پیوندند.

بر اساس اعلام سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی، بیمارستان۱۳۳ تختخوابی لنگرود در پنج طبقه احداث شده و دارای بخش‌های درمانگاه، اورژانس، تصویربرداری، فیزیوتراپی، بستری کودکان، بستری زنان و LDR، مراقبت ویژه CCU، مراقبت ویژه ICU، جراحی، بستری داخلی، بستری جراحی است.

زیربنای این بیمارستان ۱۱ هزار و ۴۴۳ مترمربع است و مساحت سایت نیز ۴۵ هزار و ۱۷۹ مترمربع است. بیمارستان شهید حسین پور لنگرود، در  مراحل نهایی عملیات اجرایی قرار دارد.

همچنین، بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی سراوان در استان سیستان‌و‌بلوچستان، مساحت زمین ۴۰ هزار و ۴۳۸ مترمربع، مساحت ساختمان اصلی ۱۶ هزار و ۵۷۰ مترمربع در ۵ طبقه، ساختمان های جانبی در یکهزار و ۳۱۰ مترمربع در حال احداث است و ۱۷ هزار و ۸۸۰ مترمربع کل زیربنای این بیمارستان است.

بیمارستان سراوان دارای بخش‌های بستری داخلی، بستری روانپزشکی، بستری جراحی عمومی، بستری داخلی اعصاب، بیماری عفونی، بستری گوش و حلق و بینی، آزمایشگاه، CCU، PCCU، زایمان، ریکاوری و پرسنل، اتاق‌های عمل، NICU، ICU، بستری اطفال، بستری نوزادان، جراجی زنان و بخش زایمان، است.

بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی تویسرکان در استان همدان نیز از دیگر بیمارستان‌هایی است که بهمن ۹۹ افتتاح می‌شود. مساحت زمین این بیمارستان ۴۷ هزار و ۳۸۸ مترمربع، مساحت ساختمان اصلی زیربنای ۱۶ هزار و ۲۰۰ مترمربع در ۵ طبقه، ساختمان‌های جانبی ۹۰۰ مترمربع، سطح زیربنا پله‌های فراز ۲۴۰ مترمربع، کل زیربنا ۱۷ هزار ۳۴۰ مترمربع، است. این بیمارستان نیز دارای بخش‌های تخصصی است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.