۱۰ هزار و ۶۰۰ متقاضی، حائز شرایط طرح اقدام ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری

به گزارش مهندسان مشاور شارآبادبوم(چهارمحال و بختیاری)، حسینعلی مقصودی با اعلام این مطلب افزود: این در حالی است که تعداد متقاضیانی که با مراجعه و تکمیل پرونده به تأیید نهایی رسیده اند ۴۰۷۱ نفر هستند.

وی از کلیه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که دارای شرایط تشخیص داده شده اند، درخواست کرد با توجه به عدم تمدید مهلت نهایی اعلام شده توسط وزارت راه و شهرسازی، تا پایان آذرماه جهت تشکیل پرونده و تکمیل مدارک در مرکز استان به دفاتر پیشخوان دولت اعلام شده و در شهرستان ها به ادارات بنیاد مسکن مراجعه کنند در غیر اینصورت و با پایان یافتن زمان اعلام شده، متقاضیانی که مدارک آن ها بارگزاری نشده است،  از سامانه حذف خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی ادامه داد: تاکنون ۳۱ پروژه برای ساخت واحدهای این طرح در استان پیش بینی شده است و زمین مورد نیاز برای ساخت ۴۹۵۱ واحد تخصیص داده شده است. مقصودی همچنین به کمبود زمین در تعدادی از شهرهای استان اشاره کرد و گفت: در شهرهای لردگان و هفشجان با توجه به تعداد متقاضیان، زمین مورد نظر توسط واحد املاک و حقوقی تأمین می شود و در برخی شهرها همچون بلداجی و شهر کیان باید در خصوص جابجایی سهمیه ثبت نام متقاضیان به شهرهای اطراف دارای شرایط اقدام شود.

وی برآورد اولیه میزان سهم آورده متقاضیان را بر اساس شیوه نامه طرح اقدام ملی مسکن سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: بخشی از سهم آورده متقاضیان در قالب تسهیلات بانکی به ازای هر واحد یک میلیارد ریال با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تآمین می‌شود و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه پس از تأیید پرداخت و از سهم آورده متقاضیان کسر می‌شود.

لازم به ذکر است ۱۶۵۱۹ متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن چهارمحال و بختیاری ثبت نام کرده‌اند و برای ۲۱۸۳ متقاضی تاکنون افتتاح حساب صورت گرفته و ۱۳۳۰ متقاضی نیز وجه آورده اولیه را واریز کرده‌اند.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.