ساخت ایستگاه سپاهان شهر خط متروی بهارستان – اصفهان با بهره گیری از سرمایه بخش خصوصی /احداث 500 واحد مسکونی ویلایی با مشارکت شهرداری در شهر جدید بهارستان

در جلسه مشترک بین شرکت عمران شهرهای جدید و شهرداری اصفهان مطرح شد:

ساخت ایستگاه سپاهان شهر خط متروی بهارستان – اصفهان با بهره گیری از سرمایه بخش خصوصی /احداث 500 واحد مسکونی ویلایی با مشارکت شهرداری در شهر جدید بهارستان

جلسه بررسی انعقاد قرارداد مشارکت ساخت پروژه مسکونی 500 واحدی شهر جدید بهارستان و احداث ایستگاه سپاهان شهر خط متروی بهارستان – اصفهان با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید جلسه بررسی انعقاد قرارداد مشارکت ساخت پروژه مسکونی 500 واحدی شهر جدید بهارستان و احداث ایستگاه سپاهان شهر خط متروی بهارستان – اصفهان امروز با حضور حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان، صادق اکبری و محمدرضا توکلی اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، محمدرضا احمدی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان و نماینده شرکت سامان گستر اصفهان برگزار شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان در خصوص جزئیات برگزاری این جلسه از انعقاد قرارداد مشارکت احداث 500 واحد مسکونی ویلایی در مقیاس محله بین شهرداری اصفهان و شرکت عمران بهارستان خبر داد و گفت: طی این قرارداد واحدهای مسکونی ویلایی در مجموعه ای به مساحت 22 هکتار و با ارزشی بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان احداث خواهند شد.
احمدی همچنین یادآور شد: هم اکنون طرح ساخت این پروژه آماده و در آستانه ارائه و تصویب در کمیسیون ماده 5 است که با توجه به مذاکرات انجام شده در این جلسه و تصویب نهایی، قرارداد مشارکت آن به طور رسمی مبادله خواهد شد.
وی در ادامه بحث مشارکت شهرداری اصفهان در احداث ایستگاه سپاهان شهر خط متروی بهارستان – اصفهان را موضوع دیگر مورد بررسی در این جلسه اعلام کرد و گفت: خط متروی شهر جدید بهارستان به کلانشهر اصفهان 15 کیلومتر طول دارد که 5.5 کیلومتر آن با در برگیری دو ایستگاه سپاهان شهر و راه آهن در محدوده قانونی شهر اصفهان واقع شده است.
به گفته این مقام مسئول با توجه به اینکه در حال حاضر عملیات سفت کاری ایستگاه راه آهن در آستانه شروع است طی این جلسه مقرر شد مذاکرات بین شهرداری و شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص احداث ایستگاه سپاهان شهر به صورت مشارکتی و استفاده از سرمایه بخش خصوصی بین شرکت عمران شهرهای جدید به نمایندگی شرکت عمران شهر جدید بهارستان، شهرداری اصفهان و بخش خصوصی انجام شود.
طبق گزارش ارائه شده در این جلسه عملیات زیرسازی پروژه خط متروی بهارستان – اصفهان حدود 91 درصد و عملیات روسازی با لحاظ کردن میزان ریل وارد شده در بخش اجرایی پروژه حدود 40 درصد اعلام شده است.
براساس توضیحات مطرح شده از 3 هزار تن ریل مورد نیاز ساخت پروژه مذکور میزان 600 تن تا کنون توسط شرکت ذوب آهن اصفهان تأمین، 1200 تن از امروز تحویل و 1200 تن دیگر طی یک ماه آینده تولید و به پیمانکار تحویل داده خواهد شد.
گفتنی است مراحل اجرای برق بالاسری و سایر بخش های اجرایی پروژه در مرحله شروع و انتخاب پیمانکار قرار دارد. عملیات اجرایی ایستگاه متروی شهر جدید بهارستان نیز از یک ماه گذشته آغاز و طی برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است بهره برداری مقدماتی از این خط مترو تا شهریور سال 1400 انجام پذیرد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.