بررسی تحولات مهم منطقه‌ای در یازدهمین نشست شورای هماهنگی حمل‌ونقل/ دستور وزیر مبنی بر دیپلماسی فعال در حوزه حمل‌ونقل

به گزارش خبرنگار مهندسان مشاور شارآبادبوم، با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی “یازدهمین نشست شورای هماهنگی حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی” در مورخ ۶ آذر در سالن اجلاس ساختمان شهید دادمان برگزار شد.

در این نشست که معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی به طور حقیقی و مجازی حضور داشتند، آخرین تحولات مهم در حوزه حمل‌و‌نقل، در حضور وزیر راه و شهرسازی مطرح و بررسی شدند.

محورهای مطرح شده در این نشست شامل ارایه گزارش تحولات و رویدادهای منطقه‌ای، گزارش عملکرد شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، گزارش سامانه تحلیل تقاضای حمل‌ونقل ۱۴۱۴ (سامت) و گزارشی از نتیجه  بررسی و مطالعه راهبردی بنادر کوچک با تمرکز بر الگوی کاربردی و مدیریتی بودند.

ببینید|برگزاری یازدهمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک وزارت راه و شهرسازی

اسلامی در این نشست بر ضرورت تقویت جایگاه دیپلماسی فعال کشورمان با سایر کشورهای منطقه  در حوزه حمل‌ونقل تاکید کرد و گفت: خوشبختانه طی چند ماه گذشته، به رغم تمامی شرایط نامساعد سیاسی و بحث کرونا، تماس‌ها و ارتباط کشورمان با سایر کشورها افزایش پیدا کرده است و این موضوع می‌بایست با قوت و شدت ادامه پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: آمریکا و سایر هم‌پیمانانش تلاش خود را به کار بسته‌اند تا ترانزیت ایران را به صفر برسانند؛ به همین دلیل ضرورت دارد تا ما نیز تمامی تلاش خود را انجام دهیم تا مانع از موفقیت آن‌ها شویم، به طوری که نه تنها حقوق از دست رفته‌مان احیا شود، بلکه بازارهای جدیدی نیز در منطقه ایجاد کنیم.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.