املاک پرند در شوک رکود پاییز / مقاومت دلالان درمقابل کاهش قیمت ها

به گزارش خبرنگار مهر، رکود مطلق پاییزی در حوزه مسکن در پرند به عنوان پایتخت مسکن مهر ایران به طرز عجیبی حال برخی سودجویان و دلالان حوزه مسکن را دگرگون ساخته است.

بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر حکایت از ریزش ۲۰ درصدی قیمت مسکن در پرند، فارغ از قیمت مصالح ساختمانی و نوع سازه و قیمت زمین دارد، به طوری که واحدهای آپارتمان آماده و کلیدنخورده در پرند بین متری سه میلیون الی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری می‌شود، حال آنکه در نیمه اول سال و به ویژه خرداد و تیرماه قیمت واحدهای مشابه بین سه میلیون و ۵۰۰ هزار الی چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله می‌شد.

البته نباید از مقاومت دلالان از کاهش قیمت مسکن در پرند غافل باشیم و در بازاری که مشتری ندارد، فروشنده‌ها نیز در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند.

تحقیقات انجام شده نشان از کاهش ۳۰ الی ۵۰ درصدی خریدوفروش مسکن در پرند دارد، اما میزان معاملات مسکن در این شهر، هنوز هم از رباط کریم، گلستان، نسیم شهر، اسلامشهر و حتی خود تهران بیشتر است.

بسیاری از کارشناسان حوزه مسکن در غرب استان تهران بر این باورند که شاهد تداوم ریزش قیمت مسکن در پرند خواهیم بود و یا نرخ‌های کنونی به مدت چند سال تثبیت می‌شوند.
 

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.