پشتیبانی وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری ایران از پروژه‌های غرب مازندران

به گزارش مهندسان مشاور شارآبادبوم، عبوری در پایان بازدیدش از پروژه‌های بازآفرینی غرب استان مازندران در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: امروز به همراه سید شمس‌الدین حسینی نماینده مجلس، فرمانداران و شهرداران غرب مازندران از پروژه‌های بازآفرینی شهرستان‌های عباس‌آباد، رامسر و تنکابن شامل مناطق هدف، بافت‌های فرسوده، سکونتگاه‌های غیر رسمی و برخی پروژه‌های مدیریت شهری بازدید کردیم.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار کشور افزود: در جریان این بازدیدها مقرر شد در شهرستان عباس‌آباد دو پروژه رودخانه کاظم رود و منطقه ای که رینگ شهری در آن واقع شده به عنوان پایلوت آغاز به کار کند و این دو پروژه پشتیبانی مالی وزارت راه و شهرسازی راه و شرکت بازآفرینی شهری ایران را خواهند داشت.
وی ادامه داد: در شهرستان تنکابن سال‌ها بود مردم انتظار داشتند رودخانه چشمه‌کیله ساماندهی و جداره‌سازی شود و خوشبختانه شهرداری و شورای شهر فعالیت خوبی را در این زمینه شروع کرده اند و مقرر شد با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از سوی وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری، این پروژه نیز از پشتیبانی مالی برخوردار شود.

او با اشاره به رودخانه صفارود در شهرستان رامسر نیز گفت: در این خصوص نیز فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و ما از این پروژه نیز پشتیبانی مالی خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ادامه داد: همچنین قرار شد به محض ابلاغ مصوبه قیر رایگان، به میزان لازم در اختیار شهرداران مناطق هدف قرار گیرد.

به گفته عبوری پروژه هایی مانند ساخت فرهنگسراها، پارک‌های محله‌ای و بهسازی اماکن تاریخی نیز در دستور کار قرار گرفته و قرار است اعتبارات آن‌ها از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شود.

او تصریح کرد: در مورد بخشودگی هزینه‌های صدور پروانه بافت‌های فرسوده نیز مطابق با ماده ۱۶ قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن، این مبالغ در سامانه بدهی‌های دولت ثبت می‌شود و از سوی سازمان برنامه و بودجه و با پیگیری های وزارت راه و شهرسازی تخصیص داده خواهد شد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.