سیاست کاهش قیمت حمل و نقل و افزایش سهم ترانزیت پیگیری می شود/زیرساخت ها همه جانبه و باکیفیت توسعه یابد/ارایه گزارش اقدامات وزارتخانه در ایام کرونا به رییس جمهور

به گزارش خبرنگار مهندسان مشاور شارآبادبوم، محمد اسلامی در دهمین نشست شورای حمل و نقل و لجستیک در سال ۹۹ که در ساختمان دادمان و با تمامی مدیران عامل شرکت ها و سازمان های حمل و نقل به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن ابراز رضایت از انجام اقدامات مهم در سیستان و بلوچستان، منطقه چابهار، گفت: اقدامات بازآفرینی شهری بعد از ۴۰ سال در چابهار و در این دوره، بسیار حائز اهمیت بود و رضایت مردم را به دنبال داشت که باید این رویکرد دنبال شود.وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اقدامات و حوزه مسئولیت وزارت راه و شهرسازی، تاثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد و بهبود در عملکرد، رضایت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، بر افزایش بهره وری در نظام حمل و نقل و لجستیک تاکید کرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم بر رعایت سه نکته کلیدی در نظام حمل و نقل و لجستیک تاکید کرد و افزود: توسعه همه جانبه زیرساخت ها با ارایه کیفی و سپردن پروژه ها به کارآمدان، پاسخگوبودن و رسیدگی به امور مردم و ارایه گزارشی از اقدامات و رویکردهای شرکت ها و سازمان ها در ایام کرونا و ارایه گزارش به رییس جمهور و مقام معظم رهبری در دستورکار قرار بگیرد.

اسلامی درباره توسعه همه جانبه زیرساخت ها و اجرای باکیفیت آنها، توضیح داد: اجرای قاطعانه و مستحکم پروژه های زیرساختی مدنظر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد. پذیرفته نیست که برخی پروژه ها تا ۲۴ سال یا کمتر از آن به طول انجامیده و تکمیل نشده باشد. هیچکدام از پروژه ها نباید زمانبندی بیش از ۴۰ ماه داشته باشند، زیرا همواره برای انجام پروژه های زیرساختی منابع در اختیار بوده است.

وی بار دیگر بر جلب رضایت مردمی از انجام پروژه ها تاکید کرد و خطاب به مدیران عامل و روسای سازمان ها و شرکت های تابعه وزارتخانه تحت مسئولیت خود، گفت: هم اکنون سرفصل ها و منابع مختلف برای انجام پروژه ها تعریف شده است که باید از طریق آنها منابع انجام و تکمیل پروژه ها تامین شود و نباید در انجام پروژه های زیرساختی تنها به ردیف بودجه بسنده کرد.

تلاش برای جلب رضایت اجتماعی در حوزه های حمل و نقل

اسلامی ضمن قدردانی از معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارتخانه تحت مسئولیت خود، اعلام کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۰ وزارت راه و شهرسازی، لایحه مطلوبی است که با آن لایحه باید تلاش مضاعف شود و نسبت به محرومیت زدایی و توسعه و پیشرفت متوازن و همه جانبه اقدام کرد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اصلاحات سیاستی، برنامه ای و عملیاتی باید فراگیر در همه سازمان ها، یکپارچه اجرا شود. در ۱۴۰۰ انتظار می رود تا همه سازمان ها، کارآمد، نوآور، خلاق، پیشرو، خدمتگزار و پاسخگو باشند. پاسخگو بودن و رسیدگی به امور مردم و باز کردن گره از زندگی آنها برای ما در دولت حائزاهمیت است.

اسلامی همچنین بر تغییر فرهنگ رفتاری افرادی از جمله مشاوران، پیمانکاران، عرضه کنندگان و خدمات دهندگانی که با وزارت راه و شهرسازی فعالیت می کنند، تاکید کرد و گفت: پیمانکارانی که خوب کار می کنند و درستکار هستند باید مورد احترام باشند و در همکاری مشترک با وزارتخانه، آسیب نبینند.

وی گزارش های ارایه شده توسط شرکت ها و سازمان های تابعه وزارتخانه را در ایام کرونا، مثبت و تاثیرگذار عنوان کرد و از ارایه مجدد آنها در نشست بعدی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

اسلامی گفت: چکیده گزارش سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی و دستاوردها در ایام کرونا و ارتباطات با کسب و کارهای فعال حوزه حمل و نقل خدمت رییس جمهور ارایه خواهد شد. همچنین این چکیده به شکل کتاب درآمده و به مقام معظم رهبری تقدیم می شود.

وزیر راه و شهرسازی، سیاست وزارتخانه را افزایش کاهش قیمت حمل و نقل و افزایش سهم ترانزیت برشمرد و افزود: افزایش بهره‌وری در چیدمان نظام حمل و نقل پیگیری خواهد شد و تلاش می کنیم تا بار، سریعتر، ایمن تر، مطمئن تر و با هزینه کمتر جابه شود و به نقاط مصرف برسد. 

وی در عین حال خواستار بازنگری در طرح جامع لجستیک در شرایط کرونایی شد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.