راهکار درآمدزایی در شهر اصفهان تنها بلند مرتبه سازی نیست

به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد حسینی نیا صبح یکشنبه در یکصد و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه افق بازنگری طرح جامع شهر اصفهان در گام نخست پیش‌بینی و برنامه‌ریزی تا سال ۱۴۰۰ و اخیراً اعلام شده است که تا سال ۱۴۰۵ را در دستور کار دارد، اظهار داشت: هر چند این طرح پیش‌بینی‌هایی را در خصوص جمعیت شهر اصفهان داشته است اما باید توجه داشت که این آمار در شرایط استراتژیک شهر اصفهان فراتر از پیش‌بینی انجام شده خواهد بود.

وی با بیان اینکه تراکم ساختمان و مختلط مسکونی که بر اساس مطالعات طرح بازنگری مصوب اعلام شده هفت هزار و ۲۸۶ هکتار و ۳۵.۱ درصد از پهنه‌های قانونی که برای آن در نظر گرفته شده است، می‌باشد، اضافه کرد: مطالعاتی که در این زمینه روی اراضی انجام شده باید محدوده‌های تاریخی و منابع گسترده را در نظر بگیریم و آن را از مساحت کلی کم کنیم و در نهایت به پنج هزار هکتار در پهنه‌ای است که مباحث تاریخی و روستاها و محدودیت ارتفاعی ندارد.

۷۳ درصد از تراکم ساختمانی در شرایط ایده آل محقق خواهد شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۷۳ درصد از تراکم ساختمانی در شرایط ایده آل محقق خواهد شد، اضافه کرد: این امر در صورتی محقق خواهد شد که همه ۷۳ درصد مشترک به شهرداری مراجعه داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه سرانه‌های خدمات شهری اصفهان بر اساس خدمات شورای عالی نیست، تصریح کرد: باید توجه داشت که ما با ارتفاع پذیری موافق نیستیم چرا که بر این باوریم باید در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

لزوم اعتماد به مدیریت محلی برای اداره بهتر شهر

حسینی نیا با بیان اینکه راهکار درآمدزایی در شهر اصفهان تنها ارتفاع پذیری نیست، اضافه کرد: باید توجه داشت که در شهر اصفهان دو هزار و ۳۸۰ هکتار بافت فرسوده مصوب داریم که می‌تواند محل درآمدزایی برای شهرداری باشد.

وی با تاکید بر اینکه چنانچه اعتمادسازی به مدیریت محلی ایجاد شود می‌توان در ساخت و سازهای بومی شهرهای مختلف شاهد اتفاقات بهتری باشیم، تصریح کرد: این امر می‌تواند به اداره بهتر شهر کمک کند.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.