+1 امتیاز
سوال شده در نظام مهندسی توسط

سلام- من ازتون سوال داشتم
من مهندس خانم معماری هستم و اینکه طراحی و نظارت و اجرا را قبول شدم…البته هنوز کلاسهای اجرا را شرکت نکردم برای ورود به حرفه
میخام بدونم بهترین کاری که بتونم از پروانه هام استفاده کنم چیه؟ شرکت آشنا هم ندارم….
و اینکه واقعیتش میترسم از کار اجرایی و نظارت ولی الان زنگ زدم نظام حقوقی کردن دردسر داره….برای خروجش…

راهنمایی می خام…. همینجوری مدرکمو بذارم گوشه خونه خاک بخوره؟ یا ی کاری کنم؟
ممنون
کار نظارت کردن خیلی سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برای ی خانوم تنها- کلاس های اجرا را برم موقع نظارت کمکم میکنه؟
میترسسسسسسسسسسسم خیلی مشکلی پیش نیاد…..موضوع بیمه و ….چیه ؟ یهو ی کارگری چیزیش بشه برعهده کیه؟

دارای دیدگاه توسط
خانم و آقا نداره کلا کار نظارت دشواری زیاد داره ولی پولشم خوبه

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
موفقیت تان را در آزمون تبریک می گویم (مخصوصا قبولی در آزمون طراحی) و برایتان روزهای خوب و پرباری آرزو می کنم.
پس از دریافت پروانه پایه سه بهترین گزینه برای اکثر مهندسان عقد قرارداد همکاری با دفاتر و شرکت هایی است که با روابط قوی خود کار جذب می کنند و آن را به مهندسان زیرشاخه ارجاع می دهند. معمولا از این طریق 70-80 درصد مبلغ خدمات به مهندس پرداخت می شود. اگر شرکت یا دفتر آشنا ندارید به نظام مهندسی استان خود بروید و از طریق پرس و جو یا مطالعه تبلیغات زیادی که معمولا روی بوردها می چسبانند یک مورد مناسب بیابید.
قاعدتا کار اجرا مگر در شرایطی که صلاحیت کافی را قبلا احراز کرده باشید- برای مثال زیر نظر یک مهندس مجرب در پروژه ای خیلی بزرگ مسئول نظارت بر یک بخش از کار بوده اید- برای ابتدای فعالیت مهندسی چندان منطقی نیست. چرا که با توجه به مسئولیت اجتماعی و بار حقوقی و نیاز به سرمایه پشتیبان، در فعالیت اجرا کوچکترین خطا ممکن است تبعات سنگین داشته باشد. اما بحث طراحی و نظارت برای مهندسان تازه کار چندان سخت و پیچیده نیست و پس از کسب حداقل یک سال تجربه، به یک کار و فعالیت اقتصادی خوب بدل خواهد شد.
پیشنهاد بزرگان و پیشکسوتان نظام مهندسی همواره این است که پروانه نظام مهندسی را حتی به صورت حداقلی فعال نگاه دارید. همچنین توجه بفرمایید در جامعه امروز ایران بانوان سهم بسیار بزرگی در انجام امور از جمله فعالیت های مهندسی دارند (و در بسیاری موارد از آقایان پیشی گرفته اند). خوشبختانه کشور ما به سوی شایسته سالاری در حرکت است، با علاقه و اعتماد به نفس و توکل به پروردگار در کلیه دوره های مرتبط با رشته در نظام مهندسی استان شرکت کنید. همچنین مطالعه کتب و مقالات در ارتباط با مسائل حقوقی و قراردادهای ساختمانی را به شما پیشنهاد می کنم.
در رابطه با موضوع بیمه، در ارتباط با ساختمان کارفرما موظف به انجام آن است، و چنانچه مسئولیت های خود را به درستی انجام دهید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. در رابطه با بیمه کاری خودتان، بایستی از طریق یک شرکت یا به صورت خویش فرما اقدام بفرمایید.
موفق باشید

مهندسان مشاور شارآبادبوم راهنمای مهندس را با هدف ایجاد فضای پرسش و پاسخ و اظهارنظر برای متخصصان راه اندازی کرده است؛ با این امید که تعاملی پویا و سازنده میان اعضای جامعه دانشگاهی و حرفه ای شکل گرفته و فضای شفاف تر و صریح تری پدید آید. این فضای مجازی تعاملی می تواند برای طرح کلیه پرسش های مرتبط با امور مهندسین شهرسازی و رشته های مرتبط مورداستفاده قرار گیرد.

محبوب ترین برچسب ها

نظام مهندسی پروانه نظام مهندسی ساختمان ساختمان نظام مهندسی پروانه نظام مهندسی آزمون مهندسی عمران کار سابقه معماری عمران آزمون نظام مهندسی عضویت ویروس کرونا پروانه اشتغال مهندسی معماری ارشد کارشناسی کاردانی مدرک شغل مهندسی مهندسی برق اشتغال مهندسی عمران شهرداری تهران رشته شهرسازی رشته عمران قبولی آزمون نظام مهندسی کارشناسی ارشد کارشناسی عمران حق امضا تحصیلی دانشگاه حق لیسانس رشته سازمان شهرسازی صلاحیت پروانه فعالیت مهندسی تبدیل رشته دانشگاهی مشکلات مهندسی نارضایتی اعضای نظام مهندسی ارتقای پایه نظام مهندسی تبدیل پروانه کاردانی به کارشناسی معادلسازی مدرک درآمد و اشتغال مهندس معماری مهندس مشاور ثبت شرکت کاریابی مهندسی کار و درآمد مهاجرت کانادا پروانه نظام مهندسی ساختمان مدارک لازم نقص مدارک عضویت سازمان نظام مهندسی ساختمان درآمد پروانه نظام مهندسی پروانه نظارت و طراحی پروانه عمران پروانه نظارت و اجرا شغل نظام مهندسی ساختمان مراحل انتقال نظام مهندسی انتقال عضویت و پروانه

65 سوال

72 پاسخ

25 دیدگاه

10 کاربر

...