0 امتیاز
سوال شده در نظام مهندسی توسط
سلام .خسته نباشید
سوالی داشتم خدمتتون که هرکس یه جوابی میده و سر درگم شدم لطفا اگه میشه درکمترین فرصت پاسخ بدین
میخواستم بدونم برای دریافت “حق طراحی” در نظام مهندسی در رشته مکانیک چه دروسی رو “باید” گذرونده باشیم(دروس اختیاری)برای مثال میشه درس نیروگاه رو به جای سیستم انتقال اب پاس کنیم یا موتورهای احتراقی رو به جای سوخت احتراق و ازمایشگاه انتقال حرارت؟
آیا دروسی که مشخص شدند میشه درس اختیاری دیگه ای رو جایگزینش کرد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط

جدول زیر مبنای عمل است:

لطفا برای اطلاعات دقیق با نظام مهندسی استان خود تماس بگیرید.

دارای دیدگاه توسط
بابت پاسختون ممنونم. من از شهرستان هستم و نظام مهندسی ما اطلاع دقیق ندارن. اگه امکانش هست قسمت دوم سوالم (بعضی واحدها مثلا موتوهای احتراقی رو به جای ازمایشگاه انتقال حرارت و سوخت احتراق پاس کنیم) رو پاسخ بدین. خیلی ممنون و تشکر به خاطر زحماتتون
دارای دیدگاه توسط
بنده حقیقتا درباره رشته شما اطلاع دقیقی ندارم و قطعا نمی توانم پاسخ نهایی را -به جای مسئولان محترم نظام مهندسی -ارائه دهم. اما اگر با دقت جدول را ملاحظه بفرمایید واحدی به نام آزمایشگاه انتقال حرارت جز ضروریات آورده شده است و فکر نمی کنم بتوان آن را با واحد دیگری جایگزین نمود. دوستانی بوده اند که با وجود فارغ التحصیلی و ارائه مدرک موقت یا دانشنامه، در هم ارزی به دلیل نداشتن نمره دروس لازم در ریزنمرات، جهت عضویت و دریافت پروانه مجبور به گذراندن واحد در دانشگاه های مورد تأیید نظام مهندسی شده اند. به همین خاطر پیشنهاد می کنم چنانچه دروس جدول مذکور را به طور کامل گذرانده اید سراغ دیگر واحدهای مورد علاقه تان بروید.
موفق باشید

مهندسان مشاور شارآبادبوم راهنمای مهندس را با هدف ایجاد فضای پرسش و پاسخ و اظهارنظر برای متخصصان راه اندازی کرده است؛ با این امید که تعاملی پویا و سازنده میان اعضای جامعه دانشگاهی و حرفه ای شکل گرفته و فضای شفاف تر و صریح تری پدید آید. این فضای مجازی تعاملی می تواند برای طرح کلیه پرسش های مرتبط با امور مهندسین شهرسازی و رشته های مرتبط مورداستفاده قرار گیرد.

57 سوال

63 پاسخ

22 دیدگاه

10 کاربر

...