0 امتیاز
سوال شده در نظام مهندسی توسط
با سلام و احترام

بنده همین بهمن ماه امسال فارغ التحصیل ارشد برق قدرت شده ام . چند سوال برام پیش اومده اگه امکان داره راهنمایی کنید .
1- آیا ثبت نام با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس تاثیری در ارتقای صدور پروانه دارد یا خیر؟
2- با توجه به اینکه بنده امسال کارشناسی ارشد تموم کرده ام از چه زمانی بایستی عضویت داشته باشم در سازمان نظام مهندسی ؟ یک سال بعد از مدرک ارشد یا همین حالا هم میتوانم عضویت داشته باشم ؟
3-ملاک ثبت نام در آزمون نظام مهندسی آخرین مدرک تحصیلی می باشد یا کسی که ارشد داره میشه با مدرک لیسانسش ثبت نام کند ؟
4-با توجه به این که 5 سال سابقه کار دارم و در این مدت 5 سال هم بیمه هستم در یک شرکت خصوصی آیا این سابقه کار برایم مفید خواهد بود برای صدور پروانه و ارتقای آن از پایه 3 به 2
با تشکر فراوان از شما .

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
سلام
اول باید خدمت شما بگم که بنده فقط در حد دانشی که از مطالعه مجموعه مباحث مقررات ملی و تجربه کسب کردم میتونم راهنمایی کنم و برای اطلاعات دقیق تر حتما باید با نظام مهندسی استان تماس بگیرید. اما پاسخ سئوالات شما:
1- خیر، در پایه پروانه نظام مهندسی فقط زمان گذشته از پروانه قبلی و شرکت در دوره های آموزشی مهم است.
2و3- میتونید با مدرک کارشناسی برای عضویت و آزمون اقدام بفرمایید. در مبحث صفر آمده که پس از سه سال از کارشناسی و دو سال از ارشد و یک سال از دکتری میتونید برای آزمون اقدام کنید. اگر مقررات جدید تغییری نداشته باشد عضویت و تأیید مدرک تحصیلی نیز شامل همین قانون می شود.
4- قطعا سابقه کار بسیار مفید است، اما در ارتقای پایه 3 به 2 گذشت 4 سال از پروانه پایه 3 و گذراندن دوره های آموزشی نظام موثر است. توجه داشته باشید سابقه کار در نظام با فرم های خاص وزارت راه و شهرسازی مورد تأیید قرار می گیرد و سابقه بیمه شما برای ثبت و ارتقای رتبه شرکت مفید خواهد بود.
موفق باشید

مهندسان مشاور شارآبادبوم راهنمای مهندس را با هدف ایجاد فضای پرسش و پاسخ و اظهارنظر برای متخصصان راه اندازی کرده است؛ با این امید که تعاملی پویا و سازنده میان اعضای جامعه دانشگاهی و حرفه ای شکل گرفته و فضای شفاف تر و صریح تری پدید آید. این فضای مجازی تعاملی می تواند برای طرح کلیه پرسش های مرتبط با امور مهندسین شهرسازی و رشته های مرتبط مورداستفاده قرار گیرد.

57 سوال

63 پاسخ

22 دیدگاه

10 کاربر

...