0 امتیاز
سوال شده در نظام مهندسی توسط
با سلام
مدرک کارشناسی عمران _ عمران رو دارم
میخواستم ببینم میتونم پروانه اشتغال طراحی رو بگیرم یا نه؟
برای ارتقاءِ پایه باید ارشد داشته باشم؟یا کارشناسی کفایت میکنه

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
 
بهترین پاسخ
درود،
نکته اول در پاسخ به پرسش دوم شما اینکه ارتقای پایه مربوط به عضویت، داشتن پروانه، گذراندن دوره های آموزشی و سنوات است. برای مثال پایه سه به دو مستلزم ۴ سال پروانه و دوره آموزشی ارتقای پایه است. همچنین ارتقای پایه هیچ ارتباط مستقیمی با مدارک بالاتر آکادمیک ندارد.
نکته دوم در پاسخ به پرسش نخست در صورتیکه مدرک مورد تأیید وزارت علوم، حداقل دو سال سابقه کار مرتبط، گذشتن سه سال از دریافت مدرک را احراز کرده اید میتونید برای پروانه اقدام کنید. توجه داشته باشید بایستی عضویت نظام و قبولی در آزمون پایه سه را کسب کرده باشید.
اینکه پروانه نظارت، طراحی یا اجرا بگیرید به شرایط درخواست و آزمون بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر به آخرین ویرایش مبحث صفر مقررات ملی ساختمان مراجعه کنید که از طریق سایت یا نظام مهندسی استان در دسترس ست.

مهندسان مشاور شارآبادبوم راهنمای مهندس را با هدف ایجاد فضای پرسش و پاسخ و اظهارنظر برای متخصصان راه اندازی کرده است؛ با این امید که تعاملی پویا و سازنده میان اعضای جامعه دانشگاهی و حرفه ای شکل گرفته و فضای شفاف تر و صریح تری پدید آید. این فضای مجازی تعاملی می تواند برای طرح کلیه پرسش های مرتبط با امور مهندسین شهرسازی و رشته های مرتبط مورداستفاده قرار گیرد.

57 سوال

63 پاسخ

22 دیدگاه

10 کاربر

...