+2 امتیاز
سوال شده در پرسش عمومی توسط
سلام من تازه نتایج کنکورم نتایج و عمران سراسری قبول میشم میخواستم بدونم اگه آزمون نظام مهندسی بدیم و قبول شیم و عضو نظام مهندسی شیم حقوق میگیریم از نظام مهندسی؟؟؟ببخشید شاید سوالم بچگانه و بی معنی باشه ولی من تو روستا زندگی میکنم و هیچ مهندسی هم تا حالا ندیدم و نمیتونم اطلاعات به دست بیارم به خاطر علاقم به ریاضی میخوام عمران بخونم لطفا کمکم کنید

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
 
بهترین پاسخ
باسلام

رشته عمران از جمله مهندسی های خوب با درآمد مناسب است که اغلب مهندسان فارغ التحصیل آن با کمی تلاش از پس هزینه های زندگی بر می آیند. با دریافت پروانه نظام مهندسی ساختمان و داشتن مهر و امضا شما مستقیما از نظام مهندسی حق الزحمه نمی گیرید و حقوق ثابت و تضمین شده ای برای آن وجود ندارد اما با انجام کارهای ساختمانی همچون طراحی و نظارت و اجرا به درآمد می رسید. در واقع مخاطب اصلی شما کارفرمایی است که قصد ساختن ساختمان دارد و شما برای او کار خواهید کرد.

صادقانه بگویم در ایران جز رشته پزشکی در حد تخصص، رشته های دیگر از درآمد تضمین شده و متناسب با مخارج این روزها برخوردار نیستند مگر آنکه بسیار هوشمندانه در کنار رشته مهندسی یکی از درس های تخصصی همچون فیزیک پایه را برای کلاس های کنکور تدریس کنید و در میان مدرسان کنکور شهرت بیابید که آن هم منبع درآمد بسیار خوبی است. بر اساس آمار اعلام شده از سوی پژوهشگاه مجلس دو شغل پزشکی و تدریس خصوصی کنکور بالاترین درآمدهای امروز را در ایران به خود اختصاص داده اند. همچنین با خواندن رشته مهندسی می توانید در امور سوداگری همچون خرید و فروش املاک و مستغلات و ... نیز وارد شوید که با توجه به تخصص و داشتن کمی چرب زبانی موفق و ثروتمند خواهید بود.

در نهایت بدانید که روی بحث استخدام و مشاغل دولتی نمی توان حساب باز کرد مگر آنکه از رانت خاصی برخوردار باشید، و روی کسب درآمد مناسب از کار و تلاش هم حساب نکنید، به دنبال مشاغلی باشید که با پول سر و کار داشته باشند تا آینده تان تضمین شود.  هر رشته ای میخوانید از لحاظ دانش اقتصادی نیز خودتان را تقویت کنید و راه و رسم سوداگری در بازارهایی همچون بورس و ارز و طلا را نیز بیاموزید. در این اوضاع و احوال اگر نخورید خورده خواهید شد.
دارای دیدگاه توسط
عجب گفتی مهندس دمت گرم داغ دل همه ما همینه

مهندسان مشاور شارآبادبوم راهنمای مهندس را با هدف ایجاد فضای پرسش و پاسخ و اظهارنظر برای متخصصان راه اندازی کرده است؛ با این امید که تعاملی پویا و سازنده میان اعضای جامعه دانشگاهی و حرفه ای شکل گرفته و فضای شفاف تر و صریح تری پدید آید. این فضای مجازی تعاملی می تواند برای طرح کلیه پرسش های مرتبط با امور مهندسین شهرسازی و رشته های مرتبط مورداستفاده قرار گیرد.

محبوب ترین برچسب ها

نظام مهندسی پروانه ساختمان نظام مهندسی پروانه نظام مهندسی نظام مهندسی ساختمان آزمون مهندسی عمران کار سابقه معماری عمران آزمون نظام مهندسی عضویت ویروس کرونا مهندسی معماری ارشد کارشناسی کاردانی مدرک شهرداری تهران رشته شهرسازی رشته عمران قبولی آزمون نظام مهندسی کارشناسی ارشد پروانه اشتغال کارشناسی عمران حق امضا تحصیلی دانشگاه حق لیسانس رشته سازمان شهرسازی مشکلات مهندسی نارضایتی اعضای نظام مهندسی ارتقای پایه نظام مهندسی تبدیل پروانه کاردانی به کارشناسی معادلسازی مدرک درآمد و اشتغال مهندس معماری مهندس مشاور ثبت شرکت شغل مهندسی مهندسی برق کاریابی مهندسی کار و درآمد مهاجرت کانادا اشتغال مهندسی عمران پروانه نظام مهندسی ساختمان مدارک لازم نقص مدارک عضویت سازمان نظام مهندسی ساختمان درآمد پروانه نظام مهندسی پروانه نظارت و طراحی پروانه عمران پروانه نظارت و اجرا شغل نظام مهندسی ساختمان مراحل انتقال نظام مهندسی انتقال عضویت و پروانه انتقال استان منابع کنکور ارشد

63 سوال

70 پاسخ

24 دیدگاه

10 کاربر

...