پیش‌بینی ساخت ۳ هزار مسکن اقدام ملی در اردبیل / واگذاری زمین رایگان در قالب اقدام ملی / اجازه خرید و فروش به طرح مسکن اقدام ملی نخواهیم داد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اردبیل)، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در نشست با خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: با اتمام مسکن مهر استان اردبیل ، ۴۱ هزار و ۳۵۰ واحد تحویل متقاضیان شده و به زودی در یک برنامه ملی که با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود، شاهد بسته شدن پرونده مسکن مهر در استان اردبیل خواهیم بود.

وی گفت: با اتمام طرح مسکن مهر از سال گذشته مقدمات احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن شروع شده که درثبت نام اولیه ۹ هزار نفر متقاضی شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با پالایش انجام شده از این تعداد ۳ هزار نفر حایز شرایط شدند تا با واریز مبالغ اولیه کار احداث این واحدها شروع شود.

حیدری ادامه داد: در شهر اردبیل زمین مورد نیاز برای ۲ هزار متقاضی مسکن اقدام ملی تامین شده تا با کمترین قیمت در اختیار سازندگان و پیمانکاران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه زمین به شکل رایگان تامین شده و در اختیار سازندگان و پیمانکاران قرار گرفته، تصریح کرد: متقاضیان در قالب این طرح هیچگونه مبلغی را از بابت زمین پرداخت نمی‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در سایر شهرهای استان زمین مورد نیاز برای ساخت واحد مسکونی تامین و در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته تا بدون هیچگونه مشکلی احداث واحدهای مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر شروع شود.

وی تنها هزینه این طرح را مربوط به ساخت و ساز اعلام کرد و گفت: تمام تلاش ما بر این است تا افراد فاقد مسکن در سایه این طرح صاحبخانه شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: عملیات ساخت ۵۴۰ واحد آغاز شده و هم اکنون در مرحله اسکلت‌بندی است و تلاش بر این است تا به سرعت عملیات احداث این مجموعه به اتمام برسد.

حیدری به واگذاری زمین برای احداث این واحدها اشاره کرد و افزود: برای تعاونی‌ها و سازندگان زمین مورد نیاز در شهرک نیایش، الهیه و وحدت اردبیل تامین شده تا نسبت به ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی همت کنند.

وی اظهار کرد: قیمت ساخت و ساز این واحدها پائین است و در کنار آن پروژه‌های مشارکتی نیز در حال اجراست.

احتمال افزایش وام ۱۰۰ میلیون تومانی اقدام ملی

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این طرح هرچقدر آورده متقاضیان بیشتر باشد، پروژه در فاصله زمانی کوتاه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد که در حال حاضر ۱۰۰ میلیون تومان وام برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

وی گفت: ما در جلسات ویدئوکنفرانس با وزیر راه و شهرسازی درخواست کردیم تا وام ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد تا متقاضیان مشکلی در تامین آورده اولیه نداشته باشند که در این زمینه انتظار می‌رود تصمیم‌گیری مناسب و به موقع اتفاق بیفتد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: واحدهای مسکونی اقدام ملی در متراژ ۸۵ تا ۹۲ متر احداث می‌شود و تلاش بر طراحی و اجرای نمای مناسب و کیفیت اجرای پروژه‌هاست.

اجازه خرید و فروش به طرح مسکن اقدام ملی نخواهیم داد

حیدری با بیان اینکه واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی با مشخصات فنی و کیفی مناسب طراحی و اجرا می‌شود، گفت: در طرح اقدام ملی تلاش بر این است تا جلوی خرید و فروش واحدهای مسکونی گرفته شده و به هیچ وجه اجازه این کار در بازار داده نشود.

وی در مورد خانه‌های خالی در استان اردبیل نیز بیان کرد: هرچند آمار دقیق در این زمینه را سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دارد ولی بیشترین خانه‌های خالی در اردبیل و سرعین وجود دارد.

وی از ارائه تسهیلات ویژه به بافت‌های فرسوده در استان خبر داد و تصریح کرد: در حدود ۳۰ درصد شهرهای استان بافت‌های فرسوده وجود دارد که انتظار می‌رود خانواده‌های واجد شرایط از تسهیلات بافت فرسوده استفاده کنند.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.