وزارت راه و شهرسازی پیگیر تکمیل سامانه املاک و اسکان است

سید البرز حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جلسه صبح امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،گفت: وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز این کمیسیون حضور یافت و به سوالات جمعی از نمایندگان مجلس پاسخ داد.

وی با اشاره به اینکه اسلامی مباحثی را درباره تولید مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان مطرح کرد،افزود: طبق قانون، وزارت راه و شهرسازی موظف به تکمیل سامانه املاک و اسکان است، اما اجرای این قانون با مشکلاتی مواجه بوده است و برخی از نهادها هم‌ اطلاعات لازم را برای تکمیل سامانه املاک و اسکان در اختیار وزرات راه و شهرسازی نمی‌گذارند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی به سراغ تکمیل سامانه املاک و اسکان رفته است، گفت: در حال حاضر این سامانه طراحی و نهایی شده و تاکنون اطلاعات ۱۳ میلیون واحد مسکونی در این سامانه بارگذاری شده است.

حسینی با اشاره به اینکه مشکل فعلی آن است که ۱۶ نهاد هم‌تراز که باید نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنند، اقدامات خود را انجام نداده‌اند، تصریح کرد: مکاتباتی با این ۱۶ نهاد انجام شده و نیاز است مجلس هم نظارت های خود را در این زمینه انجام دهد تا این اطلاعات تکمیل شود.

وی با بیان اینکه تکمیل این اطلاعات بسیاری از مشکلات مسکن را حل می‌کند، تأکید کرد: تکمیل نهایی سامانه املاک و اسکان می‌تواند موجب شفافیت در تصمیم‌گیری در حوزه مسکن شود و امیدواریم هر چه سریعتر این مسئله محقق شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون فردا هم در این زمینه با مسئولان ذیربط تشکیل جلسه می‌دهد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.