سقف سرمایه‌گذاری در صندوق دولتی ۵ میلیون تومان

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از روز چهارشنبه مورخ پنجم شهریور پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم ( با نماد پالایش) از طریق کارگزاری‌های بورس، سامانه­ های آنلاین معاملاتی و درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب آغاز شد و تا روز چهارشنبه مورخ ۱۹ شهریورماه ادامه خواهد یافت.

صابر عسکرپور در گفت و گو با هیبنا گفت: متقاضیانی که در پذیره ­نویسی واحدهای سرمایه ­گذاری صندوق واسطه‌گری مالی یکم نیز مشارکت داشتند، می ‌توانند در مجموع دو صندوق “سرمایه­ گذاری واسطه­ گری مالی یکم” و همچنین “سرمایه­ گذاری پالایشی یکم” تا سقف ۵۰ میلیون ریال پذیره ­نویسی کنند.

وی با تاکید بر تخفیف ۲۰ درصدی در پذیره‌نویسی واحدها گفت: داشتن کد معاملاتی (کد بورسی) برای پذیره­ نویسی الزامی نیست. اما متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که حدود یک ماه بعد از تخصیص امکان­ پذیر خواهد بود، می‌توانند در فرصت مناسب نسبت به ثبت­‌نام در سجام و دریافت کد معاملاتی (کد بورسی) اقدام کنند.

مدیر مالی بانک مسکن افزود: ضرورت دارد سرمایه گذاران به منظور جلوگیری از مشکلات بعدی، هنگام درج اطلاعات دقت کافی داشته و رسید ارائه شده را ذخیره نمایند. همچنین به این نکته نیز توجه نمایند که پذیره نویسی از درگاه چندین بانک، منجر به ایجاد دارایی بیشتر برای آنان نخواهد شد و در نهایت پس از تخصیص واحدها حداکثر تا میزان تعیین شده به هر شخص، مازاد واریزی ایشان مدتی پس از پایان پذیره نویسی به حساب های معرفی شده عودت خواهد شد. عدم توجه به موضوع مطروحه در هنگام پذیره نویسی واحدهای صندوق واسطه گری مالی یکم، مشکلات زیادی را برای برخی سرمایه گذاران ایجاد کرد.

وی در پایان تاکید کرد: عودت وجوه به هر دلیل از جمله اضافه پرداختی و مازاد ناشی از تسهیم بالنسبه توسط صندوق، صرفا به شماره شبای پرداخت­ کننده انجام می‌شود، ضمن اینکه حقوق مالکانه واحدهای سرمایه­ گذاری، متعلق به اشخاص حقیقی است که پذیره­‌نویسی بر مبنای کد ملی آن­ها صورت گرفته است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.