تحویل واحدهای مسکن مهر نهاوند در شهرهای کمتر از صد هزار نفر

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  (همدان)، حسین متینبیان کرد: مسکن مهر شهرستان نهاوند در ۲ بخش شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و بالای ۲۵ هزار نفر به اجرا درآمد که به‌صورت تفصیلی در شهر نهاوند که بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت بود از سوی اداره راه و شهرسازی پیگیری و ساخته شد.

وی افزود : در شهر نهاوند درمجموع ۲ هزار و ۹۷۴ واحد تحویل مردم شده که یک‌هزار و ۳۸۵ واحد به‌صورت ۳‌جانبه، ۴۳۵ واحد به‌صورت شرکت‌های تعاونی مسکن و یک‌هزار و ۱۵۴ واحد به‌صورت مسکن مهر خودمالکین بوده است.

وی ادامه داد: تمام واحدهای مسکن مهر در شهر نهاوند به جز واحدهای مسکن مهر ۱۴۰ واحدی باروداب و بخشی از واحدهای ۱۴۴ واحدی مسکن مهر جهاد پیش از سال ۹۲ تحویل متقاضیان شد و مسکن مهر باروداب نیز که عملیات اجرایی آن پیش از سال ۹۲ آغاز شده بود همگی پس از سال ۹۲ تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

متین با بیان اینکه تعدادی از واحدهای مسکن ۱۴۴ واحدی مهر جهاد پیش از سال ۹۲ تکمیل شده و بخش دیگری پس از این سال تکمیل و سال گذشته به متقاضیان واگذار شد؛ درباره مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که در ۳ شهر تابعه شهرستان اجرا شده است، گفت: در شهر گیان ۲۵۸ واحد مسکن مهر، در شهر برزول ۲۷۶ واحد، در شهر فیروزان نیز ۲۱۰ واحد و یک‌هزار و ۱۳۸ واحد نیز به‌صورت خودمالکین عقد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه متولی ساخت واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده است، گفت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر شهرستان تنها مساکن مهر خودمالکین تکمیل و تحویل متقاضیان شد و سایر مساکن به‌دلیل استقبال نکردن مردم به‌صورت نیمه‌تمام مانده است.

متین در پایان خاطرنشان ساخت: دلیل استقبال نکردن مردم از مساکن مهر ۹۹ ساله، استقبال آنان از مساکن خودمالکین بود که با توجه به همزمانی ارائه تسهیلات مسکن مهر خودمالکین با مساکن مهر ۹۹ ساله، مردم از این واحد‌ها استقبال نکرده و در نتیجه آنها به‌صورت نیمه‌کاره رها شده‌اند

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.