وزارت نیرو اطلاعات سامانه املاک را تکمیل می‌کند

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا اردکانیان وزیر نیرو، صبح امروز دوشنبه در نشست خبری با رسانه‌ها به مناسبت هفته دولت، ضمن اشاره به دست آوردهای پویش هر هفته الف_ب_ایران گفت: ما با راه‌اندازی این پویش در سال گذشته، ۲۲۷ پروژه بزرگ آب و برق و فاضلاب را با سرمایه‌گذاری ۳۳هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور به ثمر رساندیم و تا پایان امسال هم ۲۵۰ پروژه را با سرمایه‌گذاری ۵۰هزار میلیارد تومان به ثمر خواهیم رساند.

وزیر نیرو، با اشاره به افتتاح ۵۸ پروژه با سرمایه‌گذاری حدود ۱۶هزار میلیارد تومان از ابتدای سال تاکنون، گفت: این پروژه‌ها هر هفته در استان‌های مختلف به ثمر می‌رسند.

وی در ارتباط با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و داشتن یک شرکت برای شهر و روستا در سال جاری افزود: این اقدام منابع مالی، انسانی و تجهیزات فنی را تکمیل و آبرسانی به روستاها را نیز تکمیل می‌کند و در تلاشیم که لایحه جدیدی را هم برای قانون “مدیریت جامع منابع آب” به مجلس بفرستیم.

تامین آب پایدار ۱۰ هزار و ۸۰۰ روستا

اردکانیان ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه یکپارچگی شبکه آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: تا کنون ۱۳۲ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به منظور تامین آب آشامیدنی پایدار روستایی هزینه شده است و بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ روستا به آب شرب پایدار دسترسی دارند.

عضو کابینه دولت دوازدهم، در رابطه با بارش‌های سنگین برف و آسیب به صنعت برق در سال گذشته، توجه بیشتر به شبکه‌های توزیع برق را ضروری خواند و گفت: بنده اخیراً گزارشی از دستاوردهای صنعت برق را به مسئولان تقدیم کردم که اظهار لطف مکرر مقام معظم رهبری در این مورد هم شامل حال ما شد؛ رهبری ضمن تشکر از اقدامات صورت‌گرفته بر ضرورت توجه به فرسودگی شبکه‌های توزیع برق هم تأکید فرمودند.

به گزارش فارس، اردکانیان ادامه داد:  با توجه به وجود ۹۰۰ هزار کیلومتر شبکه انتقال و توزیع برق در مناطق مختلف کشور، ما اخیراً به نصب کابل‌های خودنگهدار در شهرها اقدام کردیم، مثلاً استان خراسان شمالی اولین استانی است که به‌طور کامل از این امکان و امتیاز فنی بهره‌مند شده است و امیدواریم در استان‌های شمالی کشور به‌ویژه گیلان و مازندران هم وضعیت ایمن‌تر و مناسب‌تری را داشته باشیم.

وزارت نیرو اطلاعات سامانه املاک را تکمیل می‌کند

این مقام مسئول همچنین درباره رویکرد و اقدامات وزارتخانه برای استفاده از نیروی کار جوان گفت: اقدام نخست ما استمرار گردش خون تازه و نو شدن ایده‌ها و تحرک و انگیزه‌ها در منابع انسانی و دوم هم تغییر روش انتخاب و انتصاب مدیران از حالت سنتی و انتخاب از حلقه اطراف خودمان به فراخوان عمومی است، به این معنا که انتخاب مدیران ارشد و میانی صنعت آب و برق از طریق فراخوان عمومی در روزنامه‌ها و مصاحبه انجام می‌شود تا افراد واجد صلاحیت و شایستگی وارد این عرصه شوند.

وزیر نیرو در پاسخ به سوال خبرنگار  فارس درباره ارائه اطلاعات از سوی وزارت نیرو به سامانه ملی املاک و اسکان گفت: با توجه به مطرح شدن این موضوع در جلسه هیئت دولت و درخواست رئیس جمهور پیرامون تکمیل اطلاعات این سامانه، وزارت نیرو نسبت به ارائه اطلاعات و راه‌اندازی این سامانه اقدام خواهد کرد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.