افتتاح حساب برای ۲ هزار و ۲۱۶ متقاضی مسکن ملی/ تعداد ثبت نام کنندگان در سیستان و بلوچستان بیش از واحدهای تعهد شده است

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) برای دو هزار و دویست و شانزده نفر متقاضی مسکن ملی مربوط به فاز یک افتتاح حساب شده است و از این تعداد ۸۱۰ نفر مبلغ خود را واریز کردند.

ابوالفضل مهدیار، معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان بیان کرد: تا ۳۰ تیرماه در حوزه اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به جز شهرهای جنوبی، ۲۸ هزار و هشتصد و پنجاه و نه متقاضی ثبت نام کردند که شامل فاز یک، دو، سه و آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۴ هزار و پانصد و پنجاه و یک نفر واجد شرایط شناخته شدند که برای ۲ هزار و دویست و شانزده نفر مربوط به فاز یک افتتاح حساب شده است و از این تعداد ۸۱۰ نفر مبلغ خود را واریز کردند.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای حوزه راه و شهرسازی استان برنامه ما تحویل هفت هزار و سیصد و پنجاه و شش واحد است که بیشتر از این تعداد، ثبت نام داشتیم و واگذاری ها با توجه به زمین صورت می گیرد.

مهدیار گفت: طرح مسکن ملی برای دهک های متوسط جامعه تدوین شده است و برای چهار دهک پایین جامعه نیز طرح های در دست اقدام است.

وی ادامه داد: افرادی هستند که توان تامین آورده ۳۰تا ۵۰میلیونی را ندارند و یا در دهک های پایین قرار دارند، برای این افراد نیز با کمیته امداد و بهزیستی توافق نامه های امضا شده و در دست اقدام است تا با کمک نهادهای حمایتی اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه کار ساخت برخی از واحدها آغاز شده است، اذعان کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا کارهای ابتدایی ساخت واحدهای طرح مسکن ملی انجام و قراردادهای برخی از واحدها منعقد شد و برخی دیگر نیز در حال پیگیری پروانه ساخت و ساز است، امیدواریم با عادی شدن شرایط کشور بتوانیم با سرعت عملیات ساخت و تحویل واحدهای مسکن ملی را به انجام برسانیم.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه تا تحویل آخرین واحد دست از تلاش نخواهیم کشید، خاطرنشان کرد: شهروندان نگران نباشند ما تا تحویل آخرین واحد در کنار آنان ایستاده ایم و اگر لازم باشد ده بار دیگر نیز عملیات ثبت نام را انجام خواهیم داد تا به صورت کامل ظرفیت استان کامل شود.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.