۶۰ میلیون تومان آورده اولیه متقاضیان مسکن ملی قم / ضرورت ایجاد زیرساخت ها قبل از احداث مسکن

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن صبوری در اولین جلسه شورای تامین مسکن استان اظهار داشت: براساس ظرفیت اعلامی، در مرحله اول طرح اقدام ملی ۴۴۰۰ نفر در استان قم ثبت نام کرده اند که پالایش اولیه آن ها انجام شده است.

وی افزود: ثبت نام کنندگان مرحله اول شهر قم ۴۰۰۰ نفر بوده اند که از این بین تعداد ۲۱۵۵ تایید اولیه و تعداد ۱۸۴۵ نفر رد شدند.

صبوری توضیح داد: بررسی مجدد وضعیت رد شدگان مرحله اول که اعتراض خود را ثبت نموده اند در دست انجام است و به زودی نتایج اعتراض آن ها اعلام و در صورت تایید به فرآیند ثبت نام و پذیرفته شدگان اضافه و ملحق خواهند شد.

وی گفت: برای ۲۱۵۵ تایید شده مرحله اول به طور متناوب و گروه گروه پیامک مراجعه به بنیاد مسکن و برای تعداد حدود ۳۰۰ نفر  از آن ها پیامک افتتاح حساب ارسال شده است.

صبوری با اشاره به این که برای تمامی افراد تایید شده به مرور زمان پیامک افتتاح حساب ارسال خواهد شد، خاطر نشان ساخت: پیامک بعدی، اعلام واریز آورده اولیه متقاضیان به مبلغ ۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

به گفته دبیر شورای تامین مسکن استان قم، افراد به محض دریافت پیامک واریز وجه، ظرف مدت ۱۵ روز کاری مبلغ ۴۰ میلیون تومان به شماره حسابی که قبلا برای آن ها پیامک شده است واریز خواهند کرد و بعد از گذشت یک ماه از آن، ۲۰ میلیون باقی مانده می بایست به حساب واریز شود.

صبوری در بخش دیگری از سخنان خود، به ضرورت توجه به تجربه مسکن مهر اشاره کرد و ادامه داد: احداث زیر ساخت ها از قبیل آب، برق، گاز و تلفن قبل از انجام احداث مسکن باید مورد توجه قرار بگیرد و از دستگاه های خدمات رسان و زیربنایی درخواست  کرد در این زمینه همکاری لازم به عمل آورند.

وی در خصوص ورود تعاونی ها به ساخت و ساز طرح اقدام ملی استان قم توضیح داد: تجربه مسکن مهر نشان داد استفاده از ظرفیت تعاونی ها در امر ساخت و ساز موفق نبوده است و بنا بر تصمیم شورای تامین مسکن استان قم، با ورود تعاونی ها به ساخت و ساز طرح اقدام ملی مخالفت شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان این که در خصوص مسکن مددجویان بهزیستی اقداماتی در دست انجام است توضیح داد: در راستای طرح اختلاط اجتماعی، و حضور گروه های مختلف درآمدی در طرح اقدام ملی مسکن، حداقل ۲۰ درصد سهم طرح اقدام ملی با حداقل آورده و حداقل متراژ و مشاعات در اختیار مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) قرار خواهد گرفت.

وی خاطر نشان ساخت: البته این شرایط  حمایتی برای افرادی است که در طرح اقدام ملی مسکن استان قم ثبت نام کرده باشند و خارج از سامانه ثبت نام، امکان واگذاری مسکن به مددجویان فوق نخواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان با بیان این که نتایج پالایش اولیه ثبت نام کنندگان مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن استان قم(امیر کبیر) به زودی اعلام خواهد شد، تاکید کرد: جابجایی و تغییر محل درخواست مسکن به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.