وزارت راه و شهرسازی به تعهداتش در مورد اتمام آزاد راه تبریز-سهند پایبند است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در سفر به تبریز از چند پروژه بازدید به عمل آورد.

در این سفر که طاهرخانی را پزشکیان نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، رحمتی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و رضی منش فرماندار شهرستان اسکو به همراه مصطفوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و معاونین شرکت عمران شهر جدید سهند همراهی می کردند، معاون وزیر از پروژه های  المان تاریخی خان چوپان سارای، ورودی جدیدالاحداث فاز ۴، مجتمع تجاری باران، فاز دوم مسیر دوچرخه ، تعدادی از پروژه های طرح اقدام ملی مسکن، باغ ویلاهای محله گلشهر فاز ۴، مدرسه شهید پورنهر و آزاد راه تبریز – اندیشه – سهند بازدید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح آزادراه تبریز – سهند، گفت: این وزارت تمام تعهدات خود را در مورد این آزادراه تا پایان هفته انجام خواهد داد.

حبیب‌الله طاهرخانی در جلسه با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مراحل پایانی طرح آزادراه تبریز – سهند و حفاظت از زمین‌های اطراف آزادراه گفت: پهنه‌های طراحی شده در سه  حوزه شرکت عمران شهر جدید سهند، فرمانداری اسکو و شهرداری تبریز قرار دارد و وزارت راه و شهرسازی آماده است اقدامات لازم را برای جلوگیری از ساخت‌ و سازهای غیر مجاز انجام دهد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه این طرح باید تا هفته دولت آماده بهره‌برداری شود، گفت: بر اساس صورتجلسه ‌ای که به امضا رسید، باقیمانده سهم دولت تا پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد و سرمایه‌گذار و پیمانکار نیز کارهای باقی‌مانده را در موعد مقرر تکمیل خواهد کرد.

 محمدرضا پورمحمدی همچنین بر لزوم توجه به طرح جامع تهیه شده برای حریم آزادراه تبریز – سهند تأکید کرد و گفت: بر اساس این طرح، پهنه‌های مختلفی از جمله پهنه فناوری، بیوتکنولوژی و گردشگری در مسیر طراحی شده و کسی خارج از این طرح نباید ساخت ­و سازی در اطراف جاده انجام دهد که این موضوع شامل زمین‌های دولتی و خصوصی نیز می‌شود.

 استاندار آذربایجان شرقی همچنین ابراز امیدواری کرد با طراحی مسیر سلامت و ورزش در کنار آزادراه، شاهد آزادراهی نمونه، زیبا و امن باشیم.

عملیات اجرایی آزاد راه تبریز- سهند به‌ عنوان یکی از نیازهای اساسی شهر جدید ۲۰۰ هزار نفری سهند در جنوب تبریز در سال ۱۳۸۴ آغاز شد. این محور ارتباطی زمان سفر در مسیر ۴۵ دقیقه‌ای سهند-تبریز را به کمتر از یک‌سوم و به زمان ۱۵ دقیقه کاهش می دهد.

شهر جدید سهند در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز، چسبیده به شهر تاریخی اسکو و در دامنه «سهند» از حدود ۲ دهه قبل میزبان جمعیت سرریز کلان‌شهر تبریز شد و از نخستین شهرهای جدید کشور است که به دلیل تردد روزانه بیشتر ساکنان این شهر به تبریز به منظور اشتغال، سرعت بخشی به اجرای این طرح احساس می شود.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.