برگزاری جلسه کشوری طرح اقدام ملی مسکن بصورت ویدئو کنفرانس

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان) در این جلسه که صبح امروز برگزار شد علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن تشریح اقدامات انجام شده در طرح اقدام ملی مسکن استان اظهار کرد: بیش از ۷۰ هزار واحد جهت ساخت اقدام ملی در برنامه استان اصفهان پیش بینی شده است و ۴۵ هزار و ۵۰۸ نفر احراز شرایط شده اند.  

وی افزود: از کل سهمیه استان ۲۹ هزار واحد برای شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر پیش‌بینی شده است که در این بخش برای ۷ هزار و ۸۳۳ واحد زمین تامین شده است و ۴۱ هزار واحد دیگر نیز برای شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی در نظر گرفته شده که در مجموع برای ۱۸هزار واحد از سهمیه این سه شهر جدید زمین تخصیص داده شده است.  

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان افزود: نکته حائز اهمیت این است که  از متقاضیان ثبت نام شده در ۵۶ شهر استان حدود ۴۵ درصد حائز شرایط فرم (ج) بودند و از این میزان ۲ درصد  تاکنون به مرحله افتتاح حساب معرفی شدند.  

وی با بیان اینکه در شهرهای جدید استان زمین به میزان نیاز جهت طرح اقدام ملی مسکن محیا است اذعان داشت: در سایر شهرهای دیگر استان نیز در صدد هستیم مشکل کمبود زمین را از طریق الحاق مرتفع نماییم.  

این مقام مسئول طی مصاحبه با کارشناس خبر نیز تصریح کرد: پیشرفت اقدام ملی در گرو واریز وجه متقاضیان مسکن در این طرح است، لذا ضروری است تمام شهروندان استان که تاکنون پیامک افتتاح و واریز وجه دریافت کرده‌اند ظرف ۲ هفته آینده نسبت به واریز وجه اقدام کنند تا در سامانه اقدام‌ملی باقی بمانند چرا که در غیر اینصورت مشمول دستورالعمل حذف از طرح خواهند شد.  

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.