انتقال پادگان ۰۶ اتفاق نیست؛ یک جریان است/ اگر نگاه گذشته حاکم بود انتقال انجام نمی‌شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی روز شنبه ۱۷ خردادماه در آیین آغاز عملیات احداث بوستان بزرگ ارتش، این اقدام بزرگ را مرهون عنایت و نگاه ژرف و بلند رهبر انقلاب اسلامی دانست و گفت: این رویه و طرز تفکر، می‌تواند ما را در ادامه مسیر یاری کند.

او ایجاد روحیه تعاملی بین شورای شهر، شهرداری تهران و شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران را نکته قابل‌توجه در این پروژه دانست و افزود: این نگاه باعث شد تا پس از یک وقفه ۱۰ ساله، انتقال پادگان ۰۶ در مسیر تعیین‌تکلیف قرار گیرد.

اسلامی با بیان اینکه اگر نگاه‌های گذشته و سختی بر مذاکرات حاکم بود ما قطعاً نمی توانستیم به جمع‌بندی برسیم، عنوان کرد: به موجب قانون، ارتش باید سهمی از این انتقال داشته باشد و بخشی نیز در اختیار شهرداری قرار گرفته است که می‌تواند خدمات بزرگی را به شهر و شهروندان ارائه کند.

او ادامه داد: در سرمایه‌گذاری این پروژه نیز بحث ۳۰ به ۷۰ اتفاق افتاده ساخت و ساز در بخشی که ارتش مالک آن است با حداقل سطح اشغال انجام خواهد شد. این اتفاق می‌تواند به‌عنوان یک بخش تنفسی در کنار بوستان، نقش‌آفرین باشد و یک محیط مسکونی و خدماتی را در کنار بوستان بزرگ ایجاد کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این انتقال را به‌عنوان یک الگوی موفق در سایر شهرهای کشور برای خروج پادگان‌ها از شهرها اجرا خواهیم کرد تا فضاهای عمومی را توسعه دهیم شکلی که با کیفیت موثر و ماندگار در بهبود کیفیت زندگی شهری اثرگذار باشد.

او با تاکید بر نقش کمیته‌های ماده ۵ در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: حاکم‌شدن نگاه برد بر اساس نیاز جامعه کمک کرد تا بتوانیم این مدل توافق را در شورای عالی شهرسازی برای اولین بار به تصویب برسانیم. انتقال پادگان ۰۶ در این دوره به شورای‌عالی شهرسازی و معماری آمد که سرانجام ما را به این توافق رساند.

 اسلامی ابراز امیدواری کرد، ارتش نیز بتواند، ساخت و ساز خود را در بخش مربوط به خود در قالب یک پروِژه منسجم و زمان‌بندی‌ شده به اجرا درآورد.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.