جهش تولید با ۹ برابر شدن تولید مسکن/احداث ۶۰ هزار واحد مسکونی باکیفیت توسط گروه سرمایه گذاری مسکن

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روزبه ظهیری‌هاشمی مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، گفت: در ۳۰ سال گذشته این شرکت توانسته است در کشور ۶۰ هزار واحد مسکونی با کیفیت بالا بسازد و به مردم عرضه کند.

وی گفت: گروه سرمایه گذاری مسکن با سابقه ۳۰ ساله و فعالیت در حوزه ساخت مسکن از شرکت‌های بزرگ انبوه‌سازی در کشور است که متعلق به بانک مسکن و با هدف تامین نیاز مسکن اقشار متوسط جامعه شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن افزود: سال گذشته با توجه به بحث رونق تولید طرحی اجرا کردیم و ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کل کشور با جانمایی و سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن در کشور ساخته شد.

ظهیری‌هاشمی گفت: از بزرگترین طرح‌هایی که در دست اقدام است طرح مرکز شهر اندیشه است که با حضور مقام عالی وزارت کلنگ‌زنی شد و همچنین پروژه‌ای که در حوزه بازآفرینی شهری تعریف کردیم در بافت فرسوده شهر تبریز است.

وی افزود: از ۶ هزار و ۵۰۰ واحدی که تعریف شد، ساخت سه هزار واحد آغاز شد و بقیه آن در دست اقدام است.

به گزارش صدا و سیما، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن گفت: امیدواریم با رفع موانعی که وجود دارد و استفاده از توان بازار سرمایه و هدایت منابع موجود در سطح جامعه به سمت تولید مسکن بتوانیم به افزایش قدرت خرید مردم برای مسکن کمک کنیم.

ظهیری‌هاشمی افزود: یکی از چالش‌های صنعت ساختمان و مهم‌ترین آن دسترسی صحیح به منابع است که در کشور ما کمبود منابع نداریم، اما مسئله متناسب نبودن توزیع منابع است.

وی گفت: باید به سمتی برویم که مردم توانمند شوند برای تهیه مسکن به ویژه الان که با افزایش قیمت‌ها روبرو هستیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن افزود: یکی از نکات قابل تامل این است که باید قانون گذار به این مسئله ورود کند و روش‌های جدید حقوقی را برای عرضه مسکن جدید ارائه دهد تا بتوانیم به جای واگذاری‌های معمولی قانون پیش فروش مثلا مسکن را به شکل متری به مردم عرضه کنیم.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.