پیش از انقلاب در پروژه های عمرانی به سایر کشورها وابسته بودیم/ اگر قرار بر سلطه پذیری بود مردم انقلاب نمی کردند/ به برکت انقلاب توسعه چندین برابر شده است/ ۷۲۴ کیلومتر فقط در سال ۹۸ به بزرگراه های کشور اضافه شده است

محمد اسلامی در جریان حضور در جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ضمن تبریک این ایام با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اظهار داشت: مردم ایران با این حضور نشان دادند که پای ایمان و وطن خود ایستاده اند و هیچ چیز را با ایمان و ارزش های الهی عوض نخواهند کرد.

وی ادامه داد: آمریکا باید بداند که انتخاب این مردم درست و برای مبارزه با سلطه بوده است. اگر قرار به سلطه پذیری مردم ایران و قبول سلطه آمریکا بود که انقلاب نمی کردند.

وی افزود: وجه مشخص این انقلاب استکبارستیزی و نپذیرفتن سلطه و شعار آن استقلال و آزادی است و این وجه تمایز آن با سایر انقلاب های دنیاست.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: این میثاق خدایی است و دل مردم همواره با این میثاق پرخروش است. برهمین اساس هر سال در جشن انقلاب عظمت آفرینی می کنند تا نشان دهند که ملت ایران زنده است و تحقیر و تسلط بیگانه را نمی پذیرد.

وی تصریح کرد: مردم ایران پای این مساله ایستاده و بابت آن هزینه داده اند و امروز در اربعین سپهبد شهیدمان سردار قاسم سلیمانی دوباره میثاق بسته اند که راه او را ادامه دهند.

اسلامی افزود: نگاهی به حرف های اخیر ترامپ در جلسه صهیونیست ها نشان می دهد که مرز حق و باطل چقدر شفاف است. این حرف ها حجت را برای تمام کسانی که متوجه این موضوع نشده بودند، تمام کرد و نشان داد راه حق درست است. امیدواریم با لطف خدا بتوانیم امور را به سرانجام برسانیم تا مردم ایران اسلامی در مسیر سعادت، مستحکم و استوار به مسیر خود ادامه دهند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات حضور معناداری است. این حکومت براساس مصالح ملی و آرمان های مردم روی کار آمد و استقلال این حکومت انتخاب مردم بوده و تعیین ارکان آن هم توسط مردم انجام گرفته است.

وی افزود: مردم در انتخابات نحوه اداره و برافراشته شدن انقلاب را تعیین می کنند و این موضوع جزو لاینفک حضور مردم در صحنه است. یک انتخاب درست و اصولی به مردم کمک می کند کشور راه خودش را سربلندتر از قبل ادامه دهد.

عضو کابینه دولت دوازدهم درخصوص دستاوردهای انقلاب در چهل و یکمین سالگرد پیروزی آن که از بسیاری وابستگی ها رهایی پیدا کرده ایم، گفت: باید به یاد بیاوریم که پروژه های عمرانی ما در دست کشورهای خارجی بود و برای تامین مصالح و لوازم مورد نیاز وابسته خارجی ها بودیم.

وی افزود: طراحی های ما را مشاوران خارجی انجام می دادند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی توسعه های رخ داده، ده ها برابر شده است.

اسلامی تصریح کرد: در مساله زیرساخت هایی که توسعه داده شده امروز ایران به عنوان یکی از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در دنیا مطرح است. شرکت های ایرانی در کشورهای گوناگون کار می کنند و اگر مزاحمت های استکبار نبود امروز به شکل گسترده تری کارهای خودشان را پیش می بردند. مهندسان و شرکت های ایرانی امروز در مسائل و تاسیسات عمرانی و ساختمانی سرآمد هستند.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: راه های روستایی در کشور ما پیش از انقلاب ۳۰۰۰ کیلومتر بود اما امروز از مرز ۱۲۰ هزار کیلومتر عبور کرده است. اتوبان ها و آزادراه ها گسترش یافته و امسال به تنهایی در سال ۹۸ شاهد اضافه شدن ۷۲۴ کیلومتر به بزرگراه های کشورمان هستیم. این یک کار و رکورد بزرگ است و نشان دهنده زنده بودن ملت ایران است. ملت ما همواره با غیرت در صحنه حضور دارند و با اینکه همیشه بابت بودجه کمبودهایی داشته ایم اما تا آخر نفس ایستاده و مصمم کار را ادامه می دهند.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر شهرسازی و معماری – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.