ضرورت برخط کردن خدمات مهندسی / هم‌افزایی جامعه مهندسان و شهرداری‌ها برای ارتقای کیفیت ساخت وساز باید تقویت شود

به‌گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، جمالی‌نژاد معاون وزیر کشور در بیست‌ودومین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان به تشریح برخی از وظایف وزارت کشور در حوزه معاونت عمرانی پرداخت و گفت: معاونت عمرانی وزارت کشور مأموریت‌های بسیار سنگینی را برعهده دارد و ارتباط با اکثر دستگاه‌ها، سازمان‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در حوزه مسوولیت معاونت عمرانی وزارت کشور است.

جمالی‌نژاد افزود: مدیریت ۳۷ هزار دهیاری، ۱۲۸۴ شهرداری و ۱۲۰ هزار عضو شورای شهر بر عهده معاونت عمرانی وزارت کشور است.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: موضوعات متنوعی در معاونت عمرانی وزارت کشور قابل پیگیری است. به همین دلیل لزوم هم‌افزایی جامعه مهندسان و شهرداری‌ها برای ارتقای کیفیت ساخت‌وساز وجود دارد. همچنین بحث ضرورت برخط کردن خدمات مهندسی به‌خصوص مهندسان ناظر از دیگر اقداماتی است که قابلیت پیگیری دارد.

وی ادامه داد: لزوم گنجاندن ضوابط و مقررات طراحی و اجرا برای معلولان، برنامه‌ریزی و تداوم آموزش مهندسان دارای صلاحیت حرفه‌ای، افزایش نظارت‌ها، دقت در طراحی، استفاده از مصالح استاندارد، توجه به گزارش‌های تخلفات ساختمانی، کمیسیون ماده ۱۰۰ و مواردی از این دست همه در معاونت عمرانی وزارت کشور پیگیری می‌شود.

وی یادآورشد: به رغم تمامی راه حل‌هایی که مهندسان و متخصصان درپیش گرفتند متأسفانه مشکلات در حوزه ساخت و ساز و نظارت بر آنها به قوت خود باقیست.

وی در پایان تأکید کرد: مهندسان در طول تاریخ در تمدن ایرانی – اسلامی جایگاه ویژه‌ای داشتند و ضرورت دارد که در دوران معاصر این جایگاه تقویت شود.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر در حوزه های شهرسازی و پروژه های اقتصادی – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.