تکمیل مترو هشتگرد نیازمند ۷۰ میلیارد تومان اعتبار است

داود صفدری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تکمیل و بهره‌برداری مترو گلشهر-هشتگرد از مهم‌ترین محورهایی است که در شهر جدید هشتگرد پیگیری می کنیم، رقم اعتبار تزریق‌شده به این پروژه از ابتدای سال جاری تاکنون را ۴۵ میلیارد تومان خواند و گفت: تکمیل و اتمام این پروژه نیازمند تأمین رقمی در حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی حدود ۷۸ درصدی این پروژه، خرید تجهیزات این خط مترو را عمده مسئله پیش رو دانست و گفت: خرید تجهیزات خط چندان زمان‌بر نیست و تنها تأمین مالی را می‌طلبد.

صفدری با اشاره به بازدید اسفندماه ۹۷ وزیر راه و شهرسازی از پروژه مترو هشتگرد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۴۵ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد به این پروژه کمک کرده‌ایم و شاید پروژه دیگری در استان البرز و حتی در کشور نیابیم که در این مدت کوتاه این میزان اعتبار را به یک پروژه تزریق کرده باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، تسریع در بهره‌برداری مترو را هدف حجم بالای تزریق منابع مالی به این پروژه خواند و گفت: با توجه به اینکه پروژه مترو هشتگرد از سوی وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی نامیده شده است، تلاش گسترده‌ای برای تکمیل و اتمام سریع این پروژه به کار بسته‌ایم.

وی با اشاره به بازدید مستمر طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از این پروژه گفت: حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان باید به پروژه تزریق مالی داشته باشیم تا با توافقاتمان با قرارگاه خاتم‌الانبیا در خصوص تأمین مالی پیش رویم.

صفدری با بیان اینکه طول این خط در حدود ۲۴کیلومتر است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های وزارت راه و شهرسازی قرار است عملیات ساخت تا پایان تابستان سال جاری به پایان برسد، گفت: موضوعاتی نظیر شبکه روشنایی، حصار پیرامونی و راه‌اندازی پله‌برقی از دیگر اقدامات در دست انجام این پروژه است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر در حوزه های شهرسازی و پروژه های اقتصادی – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.