گرامیداشت سی‌امین سالگرد پرواز «IR۶۵۵» در وزارت راه برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این نشست روز یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت‌ماه با حضور سرهنگ افشاری، فرمانده مرکز مقاومت بسیج و سید قاسم بی‌نیاز، مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی و نمایندگانی از سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی﴿ره﴾، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سازمان بنادر و دریانوردی و بسیج شهدای صنعت هوانوردی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرهنگ افشاری، فرمانده مرکز مقاومت بسیج با تسلیت فرارسیدن سالگرد این حادثه تلخ بر پای کار آمدن تمامی دستگاه‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی به‌منظور گرامیداشت سالگرد این حادثه تأکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی‌های سی‌امین سالگرد گرامیداشت پرواز ۶۵۵ ایران ایر باید با محوریت این اقدام ناجوانمردانه به ابعاد فاجعه‌بار حقوق بشر آمریکایی بپردازد.

وی همچنین با اشاره به هماهنگی و وحدت رویه مناسب دستگاه‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اشاره و اظهار کرد: سی‌امین مراسم گرامیداشت این فاجعه تلخ با محوریت “هما” در یکی از فرودگاه‌های تهران و نیز فرودگاه بندرعباس برگزار خواهد شد.

سید قاسم بی‌نیاز، مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز در بخش دیگری از این مراسم به ابعاد مختلف این حادثه پرداخت و از نمایندگان دستگاه‌های مختلف حاضر در جلسه خواست، تمام ظرفیت‌های موجود خود را به‌منظور برگزاری باشکوه آیین گرامیداشت شهدای این پرواز به کار بندند.

وی با برشمردن ابعاد فرهنگی، اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای این آیین از نمایندگان دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی خواست در برگزاری مراسم گرامیداشت پرواز ۶۵۵ ایران ایر، دقت و ظرافت مضاعفی به‌منظور آشناسازی نسل‌های جوان با این فاجعه تلخ و سایر اقدامات خصمانه و غیرانسانی آمریکا به کار بندند.

برگزاری نشست خبری، تدوین و قرائت بیانیه، برپایی نمایشگاه عکس، رونمایی از یادمان شهدا، دعوت از خانواده شهدا، ساخت و انتشار محتوای چندرسانه‌ای مرتبط در رسانه‌های اجتماعی و … از جمله پیشنهادات نمایندگان دستگاه‌های مختلف در برگزاری این آیین بود.

گفتنی است، پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR۶۵۵» دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ از تهران برخاست و پس از توقف بین‌راهی در فرودگاه بندرعباس به مقصد دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک ناو “یواس‌اس وینسنس” متعلق به نیروی دریایی ایالات‌متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج‌فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر در حوزه های شهرسازی و پروژه های اقتصادی – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.