تحرک بخشی به صنعت ساختمان با طرح “اقدام ملی” برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، مازیار حسینی که امروز پنج شنبه در نشست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در شیراز سخن می گفت، با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی با ۵۰۰ هزار عضو بزرگترین تشکل حرفه‌ای کشور است؛ یادآور شد: این سازمان با ۲۰ سال سابقه و همکاری بین مهندسان، بدون شک سبب بهبود در اوضاع ساخت و ساز شده است.

وی با بیان این که در سیلاب اخیر بیش از ۱۶۰ هزار واحد مسکونی خسارت دید، افزود: وقتی به حریم مسیل‌ها تجاوز می‌کنیم و در محاسبات مسکن سازی به قانون ساخت و ساز‌ها توجه نمی‌شود خسارت‌ها تصاعدی افزایش پیدا می‌کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تجربه نشان داده است که هر قدر سازمان‌های نظام مهندسی و ضوابط و مقررات را تقویت کنیم در واقع یک سرمایه گذاری را انجام می‌دهیم.

وی بیان داشت: امروز صنعت ساختمان سازی در دنیا در نسل ۶ قرار دارد که اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم این صنعت در کشور ما در نسل سه قرار دارد که کم کردن این فاصله، وظیفه مهندسان و نظام مهندسی ساختمان است.
وی، ایمنی و دوام را از ویژگی های یک ساختمان استاندارد دانست و بیان داشت: یک ساختمان استاندارد باید افزون بر ایمنی، باید تامین کننده آرامش و آسایش برای ساکنان آن باشد.
حسینی بیان داشت: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی شامل ۲۰۰هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید، ۱۰۰هزار واحد در بافت‌های فرسوده و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن ساخته خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز کشور ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی است، ما درگیر یک تروریسم واقعی که انسانیت، منطق و عقل در آن وجود ندارد هستیم و رسالت ما به عنوان یک جامعه مهندسی که می تواند نقش بسزایی در این شرایط ایفاد کند؛ بسیار سنگین است و ضرورت دارد که گام های موثری برداریم.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر در حوزه های شهرسازی و پروژه های اقتصادی – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.