بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در سال ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی وامور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سید حسین میرشفیع سالجاری را در توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دوران طلایی توسعه آزادراه‌های کشور نامید و گفت: سالجاری با بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران- شمال به طول ۳۲ کیلومتر، آزادراه همت- کرج به طول ۹ کیلومتر و آزادراه کنارگذر جنوبی تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر و قطعات دو و سه و چهار آزادراه اراک-خرم آباد به طول ۶۷ کیلومترگام مهمی در ساماندهی ترافیک پایتخت برداشته و گلوگاه‌های مهم ترافیکی دو استان پرجمعیت تهران و البرز رفع خواهد شد.

وی افزود: کنارگذر شرق اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر، قطعه چهار آزادراه تبریز- ارومیه به طول ۳۵ کیلومتر و آزادراه اصفهان- شیراز به طول ۲۲۳ کیلومتر دیگر آزادراه های کشور هستند که عملیات اجرایی آنها طی سالجاری تکمیل خواهد شد.

میرشفیع توسعه شبکه آزادراهی را به دلیل امنیت، سرعت و استاندارد در طراحی و اجرا بهترین گزینه حمل‌ونقل کالا در کشور  دانست و عنوان کرد: در راستای بهبود شرایط راه‌های کشور و افزایش ایمنی در سالجاری عملیات اجرایی چند آزادراه دیگر در محورهای مواصلاتی مهم کشور آغاز خواهد شد.

معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها ادامه داد: قطعه سه آزادراه مرند- بازرگان، بخشی از آزادراه ارومیه- تبریز، آزادراه مهریز- اردکان، کنارگذر یزد، بخشی از کمربندی قم و کنارگذر آبادان- خرمشهر آزادراه‌هایی هستند که عملیات اجرایی آنها در سالجاری آغاز خواهد شد.

وی همچنین تکمیل آزادراه های حرم تا حرم، مشهد- باغچه، کرمانشاه- حمیل و کنارگذر اراک را بخش دیگری از برنامه‌ها در این حوزه معرفی کرد.

میرشفیع با تاکید بر پیش بینی روش‌های تامین مالی  مناسبی در بودجه سالجاری گفت: پروژه‌های مذکور ردیف اعتباری مصوب دارند اما با توجه به پایین بودن رقم بودجه در پروژه‌های آزادراهی و تمرکز بر اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت که آن هم محدودیت دارد و باید بر اساس ابلاغ سازمان برنامه و بودجه به پروژه‌های تزریق شود، لازم است روش‌های تامین سرمایه جدیدی برای پروژه‌های آزادراهی پیش بینی شود که خوشبختانه امسال این اتفاق افتاده است.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر در حوزه های شهرسازی و پروژه های اقتصادی – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.