احتمال جاری شدن سیل در استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه/ آسمان تهران فردا آرام است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با حضور در اخبار سراسری شبکه یک سیما، از ورود سامانه جدید بارشی به کشور از روز آینده خبر داد و گفت: این سامانه ابتدا از  مناطق غرب وارد کشور شده و شدت آن از یکشنبه بعد از ظهر تا حوالی ظهر روز دوشنبه احساس خواهد شد.

وی ادامه داد: این سامانه به تدریج از سمت غرب، به سمت جنوب غرب، شمال غرب و شمال کشور حرکت خواهد کرد.  شدت سامانه در استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و چهارمحال و بختیاری رخ خواهد داد و این سامانه با شدت کمتر در اندازه نقاط کشور نیز اثر خواهد گذاشت. 

وظیفه افزود: بیشینه بارش‌ها در شمال و شرق خوزستان، لرستان و چهارمحال بختیاری خواهد بود و بیش‌ترین بارش‌ها در یکشنبه بعد از ظهر تا دوشنبه ظهر در این مناطق رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه احتمال سیل به خصوص در استان‌های لرستان، خوزستان.، چهارمحال بختیاری، ایلام و کرمانشاه وجود دارد، گفت: کانون بارش‌های این سامانه در این مناطق قرار دارد و رودخانه‌های بزرگ در این مناطق به شمال خوزستان، به خصوص دز و  کرخه متصل می‌شود که ظرفیت آن‌ها تقریبا پر است.

وی افزود: در این مناطق احتمال سیل بالاتر است. ضمن اینکه علاوه بر سیل‌های مربوط به رودهای بزرگ، احتمال وقوع سیل‌های موقتی ناشی از رگبار در مسیل‌های کوچک نیز وجود دارد. این احتمال حتی در استان‌های شمالی تر مانند زنجان، همدان، تهران نیز وجود دارد، هرچند این احتمال خیلی جدی نسیت. با این حال احتیاط در این مناطق لازم است.

وظیفه سپس درباره وضعیت آب‌وهوایی تهران در روز آینده گفت: فردا بعد ازظهر هوای تهران نیمه ابری است. در شمال استان تهران و  ارتفاعات البرز بارندگی رخ خواهد داد و هم اکنون نیز بارش برف و باران در این مناطق ادامه دارد. این شرایط تا فردا بعد از ظهر برقرار است.

وی ادامه داد:  اما فردا برای خود شهر تهران بارش پیش‌بینی نمی‌شود، باد آرام  در تهران خواهد وزید و هوای نسبتا خوب بر شهر حاکم خواهد بود. بیشینه دما فردا به حدود 17 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و کمینه دمای فردا صبح تهران در حدود 10 درجه سانتی گراد است. بنابراین تهران فردا در شرایط مطلوب دمایی است و از منظر وزش باد نیز با مشکل خاصی روبرو نخواهد بود.

مهندسان مشاور شارآبادبوم ارائه دهنده خدمات برتر در حوزه های شهرسازی و پروژه های اقتصادی – با ما تماس بگیرید.

دیدگاه مسدود است.